Neljakordne EM-finalist Liivamägi: ei saa öelda, et tase oleks tänavu nõrgem olnud

Väga vähe jäi puudu, et Eesti ujumisele toonuks Euroopa lühiraja meistrivõistlustelt läbi aegade 13. medali Daniel Zaitsev. Laupäevaõhtuses 50 meetri liblikujumise finaalis neljandat kohta saavutades jäi pronksmedalist lahutama vaid üks sajandik. Eestlaste tulemusi käis ETV spordisaates lahkamas neljakordne lühiraja EM-finalist Martin Liivamägi.

"Ma arvan, et meie koondis esines väga hästi. Maria [Romanjuk], Daniel [Zaitsev] ja Martin [Allikvee] suutsid endast maksimumi anda ning ujuda vastavalt poolfinaalidesse või finaalidesse. Daniel suutis eile õhtul ka väga hea üllatuspommi lõhata – kahjuks küll neljas koht, aga siiski enda kohta väga hea ujumine," kommenteeris Liivamägi.

Kas praegu on EM-medalit võita keerulisem, kui mõned aastad varem? "See on kogu aeg raske. Kui vaatame, et ajad liiguvad edasi ja aastad pole vennad, aga iga aasta on selle medali võitmine väga raske. Ei saa öelda, et see aasta oleks tase EM-il olnud nõrgem, olgugi, et tegu on olümpia-eelse aastaga. Ajaliselt on finaali pääsemine juba väga raske."

"Võistlustele eelnevalt ma kartsin, et kõik ei ole kohal, aga tegelikult kui võrdleme finaali pääsemise aegu, siis see oli suhteliselt raske. Mõned tipud puudusid, aga riigid panid ikkagi päris head koondised välja, olenemata järgmise aasta olümpiast."

Miks ei kandu Eesti ujujate head esitused lühikeses basseinis üle pikka basseini? "Peame vaatama natuke suuremat pilti, et millised on meie treeningtingimused ja vahendid rahvusvahelistel võistlustel võrreldes suurriikidega. Kahjuks on see üks faktor."

Mitu Eesti ujujat pääseb Tokyo olümpiale? "A-normiga meil üks ujuja tuleb ikka, aga ma arvan, et meil tuleb siiski kaks ujujat, kes meid olümpial esindavad," usub Liivamägi.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: