Tobreluts koondise seisust: oleme püüdnud vinti juurde keerata

Eesti laskesuusatamise koondise peatreeneri Indrek Tobrelutsu sõnul andis eelmine hooaeg küll indu juurde, kuid liiga suuri eesmärke ta enda hoolealustele ei sea. Kui naiste seas on seis hea, siis uuenenud meeste koondis saab olema paras väljakutse.

"Mõnevõrra on enesekindlust lisandunud, aga arvan, et liigne enesekindlus kasuks ei tule. Treening iseenesest on juba selline koormustega kohanemise protsess ja et saavutada järgmist taset, on vaja koormusi tõsta. See põhineb paljuski tunnetuslikule poolele, mis on hästi umbmäärane ja seetõttu saab näha. Oleme püüdnud natuke vinti juurde keerata, aga tulemusi näeme talvel," rääkis Tobreluts ERR-ile antud intervjuus.

Koondis sai teha hooaja eel korraliku ettevalmistuse, mis sarnanes maailma tippkoondiste omadele. "Meil on õnnestunud mitmed laagrid maailma eliidiga koos teha ja näeme, mida teised teevad. Keegi jalgratast leiutanud ei ole, üritame käia sama sammu."

Tobreluts tunnistab, et naiste koondis tegi eelmise hooajaga kõva arenguhüppe ning järgmised sarnased on visamad tulemad. "Naistega täitsime tegelikult aastaga viisaastaku plaani, kui nii võib öelda. Järgmist samasugust sammu teha on oluliselt keerulisem. Loodan, et meil on piisavalt noor ja motiveeritud võistkond ja ma ei näe küll põhjust, miks järgmist sammu ei tule. Kas ta tuleb selline nagu ta eelmine aasta, vaevalt, aga väikse sammu loodame edasi astuda ka sel aastal."

Vastupidiselt naistele on meeste seas seis keerulisem. "Kuna eelmine aasta kuuest mehest neli lõpetas ära, siis ma arvan, et see oleks ka suurtele riikidele päris kõva pähkel – rääkimata väiksest Eestist. Õnneks päris auku meil sisse jäänud pole ja noori tuleb, aga selge see, et see aasta saab raske olema. Loodame, et Raido [Ränkel] täidab esimesel IBU karikaetapil MK-normi ja saab võistkonda toetada. Kui Kalev [Ermits] ja Rene [Zahkna] suudavad paremini teha, kui eelmine aasta, siis peamine eesmärk on püsida rahvuste karika arvestuses 22 parima riigi hulgas. Arvan, et see ei ole väga keeruline ülesanne meile."

MK-sari algab juba 30. novembril Östersundis segateadetega. ERR näitab kõiki etappe otsepildis.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: