Raido Ränkel: tahan näha, mis tasemega on sportlased laskesuusamaailmas

Eelmise hooaja järel murdmaasuusatamisest laskesuusatamisesse siirdunud Raido Ränkel teeb juba loetud päevade pärast rahvusvahelises karussellis laskesuusatajana debüüdi, püüdes IBU karikaetapil MK-normi.

On see hooajaeelne võistlusärevus seetõttu ka kuidagi teistsugune? "Selles suhtes ootus midagi teistsugust ei ole, et võistlus nagu võistlus ikka. Aga just laskmise pool on uus ja eks see vajab harjutamist. Kui see õnnestub, olen ise rahul kõigega," sõnas Ränkel. "Õnneks olen üsna vana rahu ise. Ei ole mõtet endale mingeid pingeid peale panna kui enda kohta laskesuusamaailmas ei tea. Olen liiga vähe veel selle alaga tegelenud, et ennast mingite kohtadega pinge alla panna."

Ränkel stardib neljapäeval IBU karikasarja hooaja avaetapil Norras Sjusjöenis ja kui kõik hästi läheb võib ta juba avaala ehk 10 km sprindiga täita MK-normi. Selleks tuleb tal teenida 125 või vähem IBU kvalifikatsioonipunkti ehk korraliku võistlusega peaks norm olema igati jõukohane. "Võtan päeva korraga ja kui see päev kätte jõuab, siis üritan teha oma asja ja lasketiirus mõistlikult tegutseda, mõelda nendele asjadele, mis võistkonnakaaslased ja treenerid on rõhutanud. Kui need asjad ära teen, siis võib ka esimese võistlusega ära täita," arvas Ränkel.

29-aastane Ränkel on laskmist harjutanud ligi pool aastat. Kui enesekindlalt ta end lasketiirus tunneb? "Iga päevaga läheb nõks paremaks. Lamades on juba täitsa okei, olen üsna kindel, kui tiiru tulen. Aga püstilaskmine ei tule nii ruttu, on vaja veel usinalt harjutada," tõdes ta. "Õhtust kuivategemist tuleb veel teha. Seda on teistega võrreldes liiga vähe tehtud. Ma muidugi ei jõuagi sellega kuidagi teistele järele, aga et ise paremaks saada, tuleb nädalas üle ühe õhtu kindlasti seda teha."

Kas Ränkel on alavahetamise järel millalgi ka mõelnud, kas see oli ikka päris õige otsus? "Ei, seda mõtet ei ole peas olnud," kinnitas ta. "Pigem on just selline ootus, et tahaks näha, mis tasemega on sportlased laskesuusamaailmas ja näha, kas ise suudan õnnestuda lasketiirus ja panna sellega ka murdmaasõidu kokku."

"Murdmaas olin ka keskmik. Eks näha ole esimeste võistlustega, kuidas see murdmaapool laskesuusatajatega võrreldes on," arutles ta. "Omade seltsis olen üldjuhul murdmaas kindlalt üle, aga laskmisega annan veel veidi tagasi. Aga küll ta tuleb. See, et tuled vahepeal tiiru ja 30 sekundit puhkad, lähed alati tiirust välja värskemana, nagu suviste kontrollvõistluste pealt kogesin. Murdmaas seda kahjuks kogeda ei saanud."

Hooaja ilmselt kõige tähtsam start ongi Sjusjöenis, et norm täita, aga millised on Ränkeli ootused edasisele hooajale? "Eks sportlane ikka tahab alati hästi esineda, aga oleme realistid, see laskmispool on, nagu on praegu. Päris poole aastaga ei ole võimalik jõuda samale tasemele kui meie teised poisid," nentis Ränkel, kes käib treeningute kõrvalt ka koolis. "Kindlasti loodan, et mõni õnnestumine on hooaja jooksul, siis see juba teeb kindlasti heameelt."

IBU karikasarja avaetapp Sjusjöenis algab neljapäeval sprintidega. Lisaks on sprindid kavas ka laupäeval ning pühapäeval sõidetakse jälitussõidud.

MK-sari algab juba 30. novembril Östersundis segateadetega. ERR näitab kõiki etappe otsepildis.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: