Zahkna paarissegateatesõidust: reeglina see sobib rohkem minu omadustega

Juba sel laupäeval algab Rootsis Östersundis laskesuustamise MK-sarja uus hooaeg, kui võistlustulle astutakse segateatesõitudes. Paarissegateatesõidus tulevad homme Eesti eest rajale Regina Oja ja Rene Zahkna, kellest viimase sõnul sobib see võistlus talle hästi, olgugi, et praegu on õhus mõned küsimärgid.

"Mulle väga meeldib, et saame nüüd täiesti talvistes oludes alustada. Kuigi Östersund on aastast-aastasse külm olnud, siis on olnud hästi palju kunstlume peale sõitmist. Hea, et saab alustada kohe lume pealt," rääkis Zahkna ERR-ile.

Kas paarissegateatesõit võiks olla Zahkna trump? "Reeglina see sobib rohkem minu omadustega, aga praegu on ta mingil määral küsimärk. Kuu aega tagasi tundsin end laskmises väga enesekindlalt, nüüd on natuke rabedamaks läinud. Usun, et selline mees mehe vastu on mulle iga aasta igal distantsil sobinud."

Homme on Zahkna partneriks Regina Oja, kuid Zahkna sõnul teatesõidu paariline sõidu üldpilti pigem ei mõjuta. "Treener valib selle järgi, kes hetkel võiks seda distantsi kõige paremini läbida. Varieeruvused toimuvad omaduste poolest distantsilt – kui on raskem rada, siis võib-olla eelistada seda sõidu poolt. Praegu on nii selge taevas ja nii kõva rada, et siin sõiduvahe ilmselt ei ole väga suur ja seetõttu ka mina stardin."

Zahkna tunnistab, et nii suusasõidu kui ka laskmisega jääb enesekindlusest momendil natuke vajaka. "Kuu aega tagasi tundsin end [suusasõidus] selgelt paremini. Praegu nii hea ei ole, kui tahaks, aga ei ole mitte midagi hullu ka ei ole."

"Sel aastal on [laskmises} selgelt parem seis, kui varasemad aastad. Olen saanud relva seadistuse endale sobivamaks, aga viimased kolm nädalat on see tunnetus natukene ära kadunud. Loodan, et see tuleb siin võistlustega ikkagi tagasi."

Miks on Eesti koondisele hooaja algused alati keerulised? "Eestil on sportlasi võrreldes suurte maadega nii vähe ja tuleb aru anda, et nemad tulevad suure sisekonkurentsi pealt. Neil on palju katsevõistlusi ja nad peavad juba seal olema tippvormis, et saada MK-sarjas peale."

Laskesuusatamise MK-sarja avaetapi paarissegateatesõit algab laupäeval ETV-s ja ERR-i spordiportaalis kell 14.00, segateatesõidu ülekanne algab kell 15.45.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: