Regina Oja: Östersundil on alati salakavalad nipid varuks

Juba sel laupäeval algab Rootsis Östersundis laskesuustamise MK-sarja uus hooaeg. Paarissegateatesõidus tulevad Eesti eest rajale Rene Zahkna ja Regina Oja.

"Olud on olnud hea. Kahjuks Eestis veel suusatada ei saanud, mistõttu tulime ettevalmistuslaagrisse. Samamoodi on Östersundis olud head, lumi maas ja kõik on hästi," kirjeldas Oja ettevalmistusi ja olusid enne võistlust.

Oja on Rene Zahknaga paarissegateatesõidus küll korduvalt koos sõitnud, ent ta tunnistab, et sellega alaga päris ära harjunud veel siiski pole. "Iga kord kui seda sõitnud olen, on minu jaoks olnud midagi uut ja õpetlikku. Eks ma päris sajaprotsendiliselt ei hakka end sel alal kunagi tundma, see on väga stressirohke ja kiire võistlus. Ennustamine on väga raske, kuidas midagi minna võib, aga ma olen saanud mingis mõttes sellise hea tunnetuse kätte ja olen valmis selles stressiks, et see saab väga kiire ja pingeline olema. Selles suhtes olen valmis."

Milline on homne võistlusrada? "See on küllaltki üles-alla. Kohe alguses alustame pika tõusuga, laskumised on kõik kurvilised. Lasketiiru asukoht küll soosib head laskmist, küll aga on siin alati tuul. Midagi keerulist või hullu selles ei ole, aga Östersundil on alati salakavalad nipid varuks, et kui tiiru tuled, siis on selline kaval tuul külas."

Kas paarissegateatesõiduks on ettevalmistus teistsugune? "Eks see ole kindlasti individuaalne, teiste kohta ma ei tea. Mul endal on ikka natukene see mõte peas, et üritada kiiresti [tiirus lasta]. See, kas see võistlustel ka välja tuleb, see on muidugi teine asi. Rajal sellised lühikesed kiirendused, et närviimpulss kehas oleks valmis ja tiirus samamoodi. Peamine on ikka pihta saada, teinekord võib kiirus kätte maksta."

Millised on lootused homseks? "Oleme seal kahekesi – mina võin ükskõik mida seal teha, aga see oleneb meist mõlemast. Arvan, et meie peamine eesmärk on märkidele pihta saada ja suusarajal punnitame juba ära teiste taga või ees. Ma loodan, et kõik õnnestub ja läheb hästi, aga väga raske on ennustada.

Laskesuusatamise MK-sarja avaetapi paarissegateatesõit algab laupäeval ETV-s ja ERR-i spordiportaalis kell 14.00, segateatesõidu ülekanne algab kell 15.45.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: