Zahkna tunneb rõõmu Ränkelilt saadud õpetussõnadest

Pärast Roland Lessingu ja Kauri Kõivi lõpetamist on Rene Zahkna koos Kalev Ermitsaga Eesti laskesuusameeskonna kogenumad tegijad. Zahkna sõnul oli vanemate kõrvaleastumine koondise õhkkonda mõjutanud.

"Kauri ja Roland andsid kindlasti rohkem juurde, kui ainult see, mis nad raja peal tegid. Õhkkond muutub olenevalt isikust. Kogemused annavad seltskonnale palju rohkem juurde kui ainult võistlustulemus," lausus Zahkna intervjuus ERR-ile.

"Nooreks" tuleb lugeda ka murdmaasuusatamisest üle tulnud Raido Ränkelit. "Vanem küll, aga laskesuusatamises ikka koolipoiss. Tema küll on selline, kes küsib ja uurib ja tundub, et tänu sellele on protsess hästi kiireks läinud. Novembri alguses on tal laskmine üllatavalt hea," kiitis Zahkna.

Laskesuusataja lisas, et protsess on kahepoolne ja tema saab õppida ka Ränkelilt. "Ise tunnen, et see aasta suusal kõige suurem edasiminek on Raidolt saadud õpetused tehnika poolest. Loodan, et see talvel ka väljendub," ütles Zahkna.

Ta loodab, et noored annavad sel hooajal endast jõuliselt märku, sest konkurents on vajalik ning võimaldab ka teatesõitudes edu saavutada. "Noori on mitmeid ja aastaid on antud märku, et kohe-kohe alt tulevad ja löövad jalaga ukse maha. Käed laiali ootame neid," jätkas Zahkna.

"Abi saame kindlasti rohkematelt kui ainult ühelt juuniorilt. Kolm ainult MK-sarjale spetsialiseerunud sportlast - see on loomulikult treeneri seisukohalt väga halb. Aga peame aru saama enda mastaabist ja spordi populaarsusest. Selle koha pealt ei ole just kõige halvemad valikud."

Laskesuusatamise maailma karika sari algab järgmisel nädalal Östersundis peetava etapiga.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: