Külm: teiste õnnestumine näitab, et kui nemad suudavad, siis miks mitte mina

Eesti laskesuusataja Susan Külm on tervisemuredest enam-vähem jagu saanud ning ihkab teiste eestlannade eeskujul jõuda tippspordis kaugele. Külm usub, et väga hea õnnestumise korral IBU karikasarjas võib ta pääseda juba tänavu mõnel MK-etapil starti.

Külm tunnistab, et tegelikult on raske treenida igal päeval samamoodi nagu teised, aga samas loodab temagi, et õnnestumine tuleb. "Me kõik ju loodame, et läheb hästi, aga just teiste õnnestumine näitab, et kui nemad suudavad, siis miks mitte mina ei suuda. Tuleb järjekindlalt asja teha ja äkki see ühel päeval ka minul õnnestub," rääkis Külm, kellele laskesuusatamine meeldib ja paneb silma särama.

Viimastel aastatel on Külm kimpus olnud terviseprobleemidega, millele lahenduste leidmine ja otsimine on võtnud loodetust rohkem aega. "Seni otsime veel õiget lahendust, aga ma arvan, et iga päevaga läheb paremaks," jätkas Külm. "Parem on. Muretult treenida ei ole päris saanud veel, aga kõik tähtsad võtmetreeningud olen saanud ära teha korralikult. Kõik otsused ja treeninguvalikud arutame läbi treeneriga ja teeme otsused koos. Kui olen need otsused teinud, siis jään nendele kindlaks. Eks talv näitab, kas need olid õiged otsused või mitte."

Külm usub, et võib ühel päeval jõuda maailma tippu. "Kui ma olen terve ja treenin korralikult ning mul ei ole suuri tagasilööke, siis ma usun, et ühel päeval võib juhtuda midagi suurt," ütles Külm, kes usub, et hea õnnestumise korral võib ta juba tänavu mõnel MK-etapil startida. "Kõige pealt on vaja MK-le kvalifitseeruda. Aga ma arvan, et kui ma teen IBU karikasarjas häid starte ja tulemused on head, siis võib-olla mulle isegi antakse võimalus MK-l startida. Aga lõpuks on see treenerite otsus," lisas Külm, kelle eesmärk on olla sel hooajal parem kui mullu.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: