Beilmann eelmise hooaja vigastusest: paar kuud olid väga rasked

Eelmisel hooajal jõulude paiku kätt vigastanud Meril Beilmanni sõnul oli küll kehval ajal saadud traumaga keeruline toime tulla, ent nüüdseks on laskesuusataja uueks hooajaks enda sõnul igati valmis.

"Lõpetasin eelmise hooaja natuke varem, kohe pärast Östersundi maailmameistrivõistlusi. Puhkasin ja lasin käel sajaprotsendiliselt ära paraneda, et saaks uut hooaega alustada nii, et kõik on täiesti korras. Siiamaani on see väga hästi õnnestunud," rääkis Beilmann ERR-ile eelmise hooaja lõpust.

Beilmanni hooajale pani pitseri hooaja keskel saadud käevigastus. "Eks õnnetusi ikka juhtub, sinna ei saa midagi teha, aga oli väga raske. Mõte oli ikkagi Eesti meistrivõistlustel, et sealt kvalifitseeruda MK-sarja. Enne seda ma sõitsin IBU karikasarja, aga kahjuks päev pärast jõululaupäeva ei olnud minu jaoks väga imede aeg. Aastavahetus ja paar kuud pärast seda olid ikka päris rasked," tunnistab Beilmann.

"Treeningprotsess on ikka nii nagu ta on, seal see (vigastus - toim.) otseselt enesekindlust ei mõjuta. Võib-olla selles osas [mõjutab], et saad aru, kui habras tulevik on. Otseselt midagi ma endalt ootama ei hakka ja survet peale ei taha panna. Iga hetk võib ükskõik mida juhtuda. Võin ju praegu mõelda, et kõik on hästi ja kõik on korras, aga mitte keegi meist ei tea, mis võib juhtuda."

Uuele hooajale läheb Beilmann kõigele vaatamata vastu optimistlikult. "Tööd on tehtud palju, kõik on sujunud hästi ja kõike olen saanud korralikult teha. Olen mitmeid muudatusi sisse viinud ja teistmoodi asjale lähenenud, aga eks päris täpselt ei oska võistlushooaega ette ennustada ja ma arvan, et sellel ei ole ka mõtet."

"Meil on see hea, et meil on tüdrukuid tiimis palju. Vastavalt sellele, kuidas kellegil enesetunne on ja sõiduvorm liigub ja kuidas oleks vaja treeninguid sättida, saame kindlasti teha startide osas vahetusi. See on üks hea võimalus, kuidas saame paremini laveerida."

MK-sari algab juba 30. novembril Östersundis segateadetega. ERR näitab kõiki etappe otseülekannetes.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: