Kalev Ermits pääses Livigno õnnetusest ehmatusega

Eesti laskesuusataja Kalev Ermitsa hooaja ettevalmistus ei kulgenud päris viperusteta. Ootamatu hoop tabas teda Livigno laagris.

"Ettevalmistus läks üldiselt üsna ladusalt kuni mõne nädala taguse perioodini, kui sain väikse totra vigastuse. Kukkusin suusakepi tagumise otsa endale roiete vahele," rääkis Ermits intervjuus ERR-ile.

"Esimese hooga oli hirm, et äkki on luumurd, aga õnneks seda ei ole. On vaid turses. Spetsialistidega on arutatud ja praegu on asi kontrolli all. Saan teha küll juba."

Ermits ei usu, et trauma tema tegemisi väga segas. "Suures pildis arvan, et kõik on ära tehtud. See oli kosmeetiline väike vigastus. Võib-olla mõningad treenigud jäid selle arvelt natuke tegemata, aga suures plaanis on kõik ikkagi korrektselt ära tehtud."

Küll aga kahetseb eestlane, et laskmisele rohkem tähelepanu ei pööranud. "Kui ettevalmistusperioodile tagasi vaatan, siis ainuke asi, mida olen ise mõelnud, mida oleks pidanud ise juurde tooma ja leidma vahendid, et see asi ära teha - oleks pidanud laskmisega rohkem vaeva nägema," ütles Ermits.

"Mingi spetsialisti juures käima või iseseisvalt - keegi, kes süüviks rohkem minu laskmisse. Et suudaks seda veelgi parandada."

Ermits on karjääri jooksul kolmel individuaalsel MK-sõidul jõudnud 20 hulka. "Eesmärgid ei ole kindlasti madalamaks jäänud," lubas laskesuusataja.

"Olen endale sel hooajal seadnud mõned tegevuseesmärgid. Kui need ära teen, siis teen tulemuse, milleks olen võimeline. Ainüksi jälitussõitu pääsemine enam ei rahulda."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: