Tuuli Tomingas: kõik on nii hästi sujunud, et hirm tuleb lausa peale!

Eelmisel hooaja MK-sarjas suure sammu edasi teinud Tuuli Tomingasel oli suvel suurepärane ettevalmistusperiood ning nüüd ootab 24-aastane laskesuusataja pikisilmi uut hooaega, kus loodab teha veelgi parema tulemuse.

"Kui ma nüüd aus olen, siis peaksin mainima, et see on olnud mu elu parim suvi nii trenni mõttes kui emotsionaalses mõttes. Mul ei ole kunagi nii head füüsilist seisu olnud, kui sel suvel. Ma ei tea, kas see on hea või halb märk, sest mul on suvel väga raske ja talvel siuke totaalne kontrast. Loodan, et see ei ole halb enne," rääkis Tomingas ERR-ile antud intervjuus.

"Ma olen saanud teha kõik nii, nagu peab. Ma olen kõik plaanid ära täitnud ja ma pole isegi kordagi haige olnud ning kõik on nii hästi sujunud, et hirm tuleb lausa peale!"

"Kindlasti ma tunnen end palju enesekindlamana, ei ole seda tunnet, et mis ma siin raja peal teen. Olen õiges kohas ja tunnen, et teen õiget asja ja mul on seda tehes hea olla."

Millest on hetkel puudu? "Meil on lihtsalt kõik asjad läinud ainult paremuse suunas. Kogu see tiim ja kõik klapib aina paremini. Siin on raske mõelda, et millest puudu on. Võib-olla taustajõude võiks veidi rohkem olla, et treenerite koormust vähemaks saada. Tunnen, et personalil on liiga palju tööd."

Kuidas mõjutab individuaalset taset tugev koondisesisene konkurents? "Tugevaid trenne on kõvasti parem teha, kui sul on kõrval võrdväärne vastane. Kui oled kõige kiirem ja su taga on kõvasti kehvemad inimesed, siis see ei ole mõtet trenni teha. See ei anna nii palju, kui võistled võrdsega. Pingutame kindlasti kõvasti rohkem ja trenni kvaliteet on sellevõrra parem."

Kuidas laskmisega lood on? "Eks ma olen suhteliselt ebastabiilne laskja ja see sõltub mul perioodist, kuidas mul lasketabavus on. August-september lasin ülihästi, aga nüüd tundub jälle madalseis olevat. Eks ma lasen need trahvid praegu ära, siis talvel ei ole vaja neid lasta enam!"

Millised on Tomingase eesmärgid algavaks hooajaks? "Unistused on ikka suured aga lahjamat eesmärki kui eelmise aasta tulemuse parandamine ei saa võtta. Tahan olla parem, kui eelmine aasta."

MK-sari algab juba 30. novembril Östersundis segateadetega. ERR näitab kõiki etappe otseülekannetes.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: