Tobreluts MK-avaetapi teatesõitude eel: valikuid oli keeruline teha

Juba sel laupäeval algab Rootsis Östersundis laskesuustamise MK-sarja uus hooaeg, kui võistlustulle astutakse segateatesõitudes. Eesti koondise peatreeneri Indrek Tobrelutsu sõnul oli tal mõnevõrra hõrenenud ridade tõttu keeruline valikuid teha, kuid sellegipoolest soovitakse nädalavahetusel anda endast maksimum.

Paarissegateatesõidus tulevad homme Eesti eest rajale Regina Oja ja Rene Zahkna. "Kalev [Ermits] on praegu füüsiliselt väga heas seisus, Rene [Zahkna] nii hea ei ole, aga samas keskmine lasketase on parem. Oli keeruline valikut teha. Tagantjärgi oleme kõik targemad, aga praegu puhtalt selle pealt, et vaja ikkagi neli lasketiiru lasta. Ilmselt on Renel teiste tuules lihtsam sõita ja ehk on lasketiirus kindlam, aga kunagi ei tea," kommenteeris Tobreluts valikut ERR-ile.

Segateatesõidus sõidab Eesti koondise avavahetust Grete Gaim. Millest on otsus tingitud? "Tuuli [Tomingase] tervislik seisund vajab väikest ravi ja sellist väga kõrget intensiivsust ei tahtnud peale panna, seepärast Tuuli seda starti ei tee. Seetõttu jäid valikusse Grete [Gaim] ja Johanna [Talihärm] ja esimest ringi on ilmselt teistega koos lihtsam sõita kui pärast üksinda. Johanna on sellist tüüpi sportlane, kes suudab ka ise ja teda jääb esimesel ringil pigem keegi takistama. Kui ei õnnestu, siis midagi katki ei ole, proovime järgmine kord teistmoodi."

MK-debütandina tuleb homme starti ka 20-aastane Kristo Siimer. Tobrelutsu valikus oli Robert Heldna haigestumise tõttu vaid Siimer ja esimest hooaega laskesuusatajana tegev Raido Ränkel. "Otsus on [tingitud] sellest, et kui tiiru jääd, siis üks lisapadrun on kümme sekundit ja teine veel kümme. Kristo [Siimer] on oma laskeklassi tõestanud ja näidanud ja suusadistants on kuus kilomeetrit – tiirus annab rohkem kaotada kui rajal võita."

Millised on Eesti koondise homsed eesmärgid? "Homsed eesmärgid on endast maksimum anda ja vaadata, mis seisus muu maailma on. Loomulikult me ei tule siia trenni tulema, aga hooaja algus on ilmselt selline, nagu eelmisel aastal. Me ei olnud kohe hooaja algul löögihoos ja me ei ole ettevalmistuses mudelit muutnud. Meil kuluvad mõned stardid, et käima saada ja pigem on homne hea tagasiside, et mis seisus meie oleme ja mis seisus teised on."

Laskesuusatamise MK-sarja avaetapi paarissegateatesõit algab laupäeval ETV-s ja ERR-i spordiportaalis kell 14.00, segateatesõidu ülekanne algab kell 15.45.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: