Üleeuroopaline tunnustus julgustab laste liikumisharjumustele veel enam tähelepanu pöörama

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabor "Liikuma Kutsuv Kool" võitis üleeuroopalisel auhinnakonkursil #BeActive Awards esikoha.

#BeActive Education auhinnaga tunnustatakse haridusvaldkonna tegevusi, millega noori kooli, lasteaia või kehalise kasvatuse- ja liikumistundide kõrvalt ka teistmoodi liikuma innustatakse. "Liikuma Kutsuva Kooli" projekti esitasid üleeuroopalisele auhinnakonkurssile Eesti Olümpiakomitee ja Kultuuriministeerium. Eestis kuulub võrgustikku praegu 78 kooli.

"Ka need teised tunnustused on olulised just koolidele, et nad teevad õigeid asju ja see on võib-olla lähitulevikus muutumas meie koolikultuuri üheks väga loomulikuks osaks, et lapsed saavad liikuda kogu koolipäeva jooksul mitte ainult kehalise kasvatuse tunnis," ütles Tartu Ülikooli liikumislabori juhataja Merike Kull intervjuus ERR-ile. "Meie koolimaja ümbrused on liikuma kutsuvad, kuna lapsed viibivad ju väga suure osa päevadest, kuudest, aastatest koolis, selles osas annab see tunnustus ainult jõudu ja julgust juurde selle teemaga edasi tegeleda."

Laste vähene liikumine on Kulli sõnul ülemaailmne probleem. Nii teeb "Liikuma Kutsuv Kool" juba praegu rahvusvahelist koostööd. Infovahetus on tihe just Põhjamaadega.

"Põhjamaades on väga loomulik see, et kõik lapsed viibivad koolipäeva jooksul õues. Meie koolidel on pooltel selline võimalus ja see ei ole veel niivõrd loomulik kui see on Põhjamaades. See on see kogemus. Kui me mõtleme mõne soojema kliimaga riigi peale, siis see tundub loomulik, aga ka Põhjamaad on selle näitaja osas väga head," jätkas Kull.

Programmiga ollakse siiski teekonna alguses. Järgmine aasta võiks "Liikuma Kutsuv Kool" rakenduda juba sajas õppeasutuses. Eesmärgiks on rohkem tähelepanu pöörata ka vanematele õpilastele ja õpetajate liikumisvõimalusele.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: