Zirki uus reaalsus: Itaalias ujula välja müüdud, USA-s vaatasid kümned miljonid

Foto: Kuvatõmmis

Ujumise uues rahvusvahelises võistlussarjas ISL-is aitab alale uusi poolehoidjaid tuua ka Kregor Zirk, kelle võistkond Energy Standard on kaks esimest etappi võitnud.

Nädalaks koju põiganud Kregor Zirk on uut International Swimming League'i alustanud hästi. Tegemist on tiimidevahelise võistlusega, kus jõudu katsuvad üle maailma kaheksa tiimi, neli USA-st ja neli Euroopast. Kregor Zirk on arvatud Energy Direct võistkonda, mis on esimesel kahel etapil USA-s Indianapolises ja Itaalias Napolis võidukas olnud. Zirkile endale on see täiesti uus kogemus.

"Esimesel etapil olin päris närvis, sest telerist vaatavad sind ikkagi kümned miljonid inimesed," tõdes Zirk ERR-ile. "Koha peal on tohutu tulede show, ekraanid, kõik käib hästi kiirelt ja on huvitav. Selline võistluskogemus tuleb väga-väga kasuks."

Kogu ettevõtmise eesmärk on ujumist populariseerida, mis on ka esimesel kahel etapil õnnestunud.

"Esimesel etapil Ameerikas pealtvaatajaid koha peal nii palju ei olnud kui oodati, aga minu teada oli telekate taga kümnetes miljonites inimesi. Nädalavahetusel Itaalias võisteldes oli päris palju rahvast, sain aru, et oli välja müüdud," rääkis Zirk.

Sarjas osaleb palju tippujujaid ja kuigi eesmärk pole rekordilisi aegu püstitada, õnnestus Zirkil esimesel etapil 400 m vabaujumises uus Eesti lühirajatippmark teha.

"Meie eesmärk on finaali saada, selle jaoks peab igalt võistluselt punkte koguma. Mida kõrgemal lõpetad, seda rohkem punkte saad. Praegu oleme kaks etappi kolmest võitnud ja see paneb meid päris heale positsioonile."

Detsembri alguses ootab ees lühiraja EM Glasgow's, aga kui Zirki tiimil õnnestub finaali pääseda, siis on just detsembri lõpus Las Vegases peetav ISL-i finaal tema prioriteediks.

"Kui pääseme finaali, on eesmärk kõige paremini ujuda Las Vegases," kinnitas Zirk. "EM-iks võtan kindlasti koormusi alla ja üritan ka seal väga hästi võistelda. Kindlasti ei lähe ma sinna raskete treeningute pealt, üritan ikkagi head tulemused ära teha."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: