Rikberg: kui keegi ei tule mind ümber veenma, on minu koondisekarjäär läbi

Eesti võrkpallikoondis lõpetas EM-finaalturniiri viie kaotusega. Peamiselt teise koosseisuga mängides jäädi viimases kohtumises kindlalt 0:3 alla Ukrainale. See kohtumine jäi viimaseks koondisemänguks meeskonna kauaaegsele liberole Rait Rikbergile.

Eesti koondis kaotas kõik viis alagrupikohtumist: lisaks Ukrainale allajäämisele kaotati kõigepealt Poolale 1:3, seejärel Montenegrole ja Tšehhile 0:3 ning Hollandile 1:3.

"Tänane mäng oli kogu turniirile korralik pitser. Täna pandi paika, nagu ka eelmises viies mängus. Oli päris keeruline turniir," tõdes Rikberg. "Tänast mängu võib-olla ei tähtsustakski nii palju üle. Kõik need vastased, kellega mängisime, olid meist paremad. Ma ei teagi, kas siis füüsiliselt või vaimselt, aga kokkuvõttes oli väga ebaõnnestunud turniir ja lati alt läbiminemine."

"Mängisime korralikul tasemel võistkondade vastu suve jooksul ja siis saime hakkama, siia tulles midagi juhtus ja me ei saanud hakkama," lisas Rikberg.

Augusti lõpus 37-aastaseks saanud Rikberg kinnitas, et suure tõenäosusega ta koondises enam ei jätka. "Arvan, et siin oleks õige hetk teatepulk edasi anda, las noored mehed tulevad. Üks ajajärk ongi Eesti koondises praegu lõppemas. Kas see siis lõppeb nüüd Gianni (peatreener Gheorghe Cretu – toim) äraminekuga või ta ikkagi jätkab, see selleks, aga mingi selline hetk on, kus oleks kindlasti vaja verevahetust ja uut hingamist," sõnas Rikberg. "Kui keegi ei tule mind hullult ümber veenma või mingi pirukaga, siis minu jaoks on koondis läbi."

Millega seniste koondiseaastate puhul võib kõige rohkem rahul olla? "Mingit ühte asja on väga keeruline välja tuua, aga olen iga päevaga, mis siin olen olnud, väga rahulik. Suured tänud võistkonnakaaslastele, eriti Giannile, kes tuli ja muutis seda võistkonda väga-väga kõvasti," tänas Rikberg. "See on olnud üks hästi-hästi tore aeg ja ma jään seda elu lõpuni meenutama."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: