Pikalt Jaapani turneelt naasnud Puusta võidutses Eesti meistrivõistlustel

Pühapäeval peeti Tallinna lahel vaikses tuules Techno 293 ja RS:X klassidele purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja teise etapi viimased kolm võistlussõitu. RS:X klassis selgusid Pirita Surfil ühtlasi tänavused Eesti meistrid.

RS:X klassis võttis regati esikoha 11 sõidust seitse võitnud Ingrid Puusta. Teiseks surfas end Rainer Kasekivi ja kolmanda koha sai Raul Mihkel Anton. Täpselt samaks kujunes ka RS:X klassi Eesti meistrivõistluste sarja lõppjärjestus.

"Ma olen küll natuke väsinud oma pikast Jaapani reisist – üsna raske oli siia tulla ja natuke pidi sundima, aga tore oli ikka. Poistega oli põnev võistelda," kommenteeris Puusta võitu ERR-ile.

"Ma oleks tegelikult eelistanud mitte isegi sõita ja veel rohkem puhata, aga mingis mõttes [on oluline] vee peal käia ja hoida seda vormi. Nüüd on ainult kaks nädalat jäänud ja siis hakkab juba MM pihta."

Kolm nädalat Jaapanis olnud Puusta osales seal eelolümpial. Medalisõidus sai eestlanna koguni kolmanda koha. "See võistlus läks mul ülihästi ja see oligi mul hooaja põhivõistlus. Ma olin selleks valmistunud ja see oli isegi tähtsam kui MM, kuna see oli olümpiavetes ja kõik tugevad riigid olid kohal. Ma olin medalisõidu kolmanda kohaga väga rahul," rääkis Puusta.

23. septembril algab MM, millele Puusta aga põhirõhku ei sea. "MM on Itaalias Garda järvel. Seal peaks ootama tugevaid tuuli ja mitte väga heitlikeid olusid. Tead kindlalt kuhu sõita, kummale poole ja sellised stabiilsed olud. Olen vaadanud, et hästi paljud on seal suve jooksul trenni teinud. Just need, kes ei käinud Jaapanis. Võib-olla neil on väike eelis. Ma ise endale MM-i osas väga kõrgeid ootusi ei pane, sest tunnen, et keha on veel väsinud sellest pikast reisist, tunnistab värske Eesti meister, kes olümpiapääsme kindlustas juba eelmisel aastal.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: