Eesti purjetajad valmistuvad Tõnistete juhtimisel uut tüüpi suurvõistluseks

Foto: ERR

Legendaarsed purjetamiskaksikud Tõnu ja Toomas Tõniste teevad tagasitulekut. Nende juhtimisel koostatakse praegu Eesti koondist, mis osaleb 2021. aastal Šveitsis toimuvatel uut tüüpi purjetamise maailmameistrivõistlustel.

Tõnistete juhitavasse koondisesse kandideerib hulk nimekaid eesti purjetajaid. "See on väga suur purjetamisüritus, kus kõik maailma tugevad purjetamisriigid võistlevad selle nimel, kes saab parimaks purjetamisriigiks," lausus Tõnu Tõniste Pealtnägijale.

"Ja siis on Eesti purjetamisriigina igal pool nii pildis kui üldse saab olla," täiendas Toomas Tõniste. "Ma arvan, et Eesti purjetajate nimed, kes koondises ja edukad on - neid teab siis kogu purjetamismaailm."

Staarpurjetajate liiga kuldse karika (Star Sailors League - The Nations Gold Cup) nime kandev purjeregatt toimub esimest korda kahe aasta pärast - sügisel 2021. Esimest korda võistlevad nii kõrgel tasemel mitte eratiimid, vaid rahvuskoondised.

Võistlus toob kokku ligi 50 riigi parimad sportlased erinevatelt purjetamisaladelt. Näiteks Eesti võistkonda pürgib Tõnistete äripartner ja omaaegne konkurent Peter Šaraškin, Laser-klassi olümpialootus Karl-Martin Rammo, aga ka Eesti esipurjelaudur Ingrid Puusta.

"Kuna Eestist valitakse ainult üheksa päristiimi ja 11 üldtiimi, siis see on ikkagi suht väike arv. Siis oled üks neist parimatest," lausus Puusta.

"Ma tooks paralleeli jalgpalliga," ütles Toomas Tõniste. "Kõik mängivad erinevates klubides ja kui on maailmameistrivõistlused, tulevad riigi parimad jalgpallurid kokku, on kapten - meil on Tõnu -, kes siis lõpuks otsustab, kes seal meeskonnas lõplikult on ja kes mitte."

"Praegu on osadel meeskondadel paljud nimed juba teada, kes sinna tulevad. Need on tõesti kõik tänased kõige hinnatumad profipurjetajad maailmas."

Isegi regati ülesehitus sarnaneb pisut jalgpalli MM-iga. Tavapärast purjetamisvõistluste punktisüsteemi asemel kasutatakse siin lihtsamat turniirisüsteemi. Igas sõidus osaleb korraga neli paatkonda, kelle seas kukuvad kehvemad välja ja võitjad liiguvad edasi järgmisesse vooru. Et võistlus tuuakse merelt järvele, on publik möllule lähemal ja kogu regatt selle võrra vaatemängulisem.

Praegu toimub Šveitsis Eesti koondislaste esimene treeninglaager, kus harjutatakse kokkumängu ja kus selgub, kes pääseb põhikoosseisu ja kellest saab pingipoiss.

"Jalgpalli MM-iks meeskonda komplekteerides vaadatakse igale positsioonile oma inimene. Väravavahiks valitakse ikkagi väravavaht, ründajaks ründaja," rääkis Karl-Martin Rammo.

"Täna on natuke see olukord, et kuna on tituleeritud purjetajad kokku kutsutud, siis jalgpalli kontekstis on kõik ründajad. Osadest meist peavad saama väravavahid ja kaitsjad."

Kas Tõnisted soovivad hõbeda ja pronksi kõrvale ka kulda? "Ma arvan, et kõik inimesed vajavad elus eesmärke ja et nad liiguvad nende poole. Uskumatult hea tunne, kui sul on suured eesmärgid, mille poole pürgida," lausus Toomas Tõniste.

"Meil on olnud õnn enamus suuri eesmärke täita või jõuda väga lähedale. See on meil järgmine väga-väga suur väljakutse. Et esindada siin Eesti purjetajaid, riiki ja seda võimalikult hästi."

Vaata videost, kuidas Eesti purjetamiskoondis Šveitsi laagris uue alusega hakkama saab!

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: