Ingrid Puusta sai olümpiavetes toimunud MK-etapil 12. koha

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ingrid Puusta Autor/allikas: Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing

Jaapanis Enoshimas toimuval purjetamise MK-etapil on lõppenud avaseeria sõidud. Nende põhjal jäävad Eesti sportlaste regati lõpptulemusteks Ingrid Puustal 12. ja Karl-Martin Rammol 22. koht, kuna medalisõitudesse pääsevad vaid iga klassi kümme tugevaimat.

Ingrid Puusta seilas naiste RS:X klassi reedestes viimastes avaseeria sõitudes välja kuuenda ja seitsmenda resultaadi ning kogu kümne sõidu pikkuse seeria kokkuvõttes kuulub talle 12. koht.

"Tugev lõunatuul puhus ka viimasel võistluspäeval. Olin endale eesmärgiks seadnud startides võtta rohkem riski, kuna kaotada polnud palju. Suurem risk mõlemas stardis tasus ka end ära, kuna sain hästi minema ning suutsin vältida eelmise päeva vigu, mis tõid mulle ilusad kohad. Tunnen, et alles MK-etapi lõpuks sain hea tunde sisse, seega lõpetan võistluse positiivselt. Oleme saanud palju väärtuslikke veetunde olümpiavetes, mis aitavad meid nüüd valmistuda järgmise aasta olümpiamängudeks," sõnas Puusta.

Kümnele parimale peetava topeltpunktid andva medalisõidu, mis naiste RS:X klassile toimus juba täna, võitis hiinlanna Peina Chen, kuid regati võit kuulub kogu võistlusseeria kokkuvõttes siiski tema kaasmaalannale Yunxiu Lu'le.

Laser Standard klassi avaseeria lõppes laupäeva hommikul. Karl-Martin Rammole olid kahe viimase võistluspäeva saagiks 24., 13., 23., 11. ja 16. sõidutulemus ning kõigi kümne sõidu kokkuvõttes 22. koht.

"Lõpuks kujunes võistlusest tugeva tuule regatt, mis pani füüsiliselt päris kõvasti proovile. Pean tõdema, et võrreldes enda parimate päevadega, kus sellise tuulega mänginuks väga kõrgete kohtade eest, jäi sel korral kogu mäng minu jaoks veidi keeruliseks. Kord polnud kiirus päris see, mis peaks, teine kord raiskasin kiiruse peale nii palju energiat, et taktikaks enam ei jagunud. Sellele vaatamata sõitsin tõusvas joones, sain end viimastel päevadel juba uuesti käima ja olin nii-öelda mängus. Olen selle hooaja võtnud üsna otsivalt ja usun, et nüüdseks on pärast pikka Jaapanis veedetud aega üsna selge, mida veidi vähem kui aastaga veel muuta. Üldiselt olen positiivselt meelestatud, näen palju arenguruumi, aga hooman ka tugevusi," võttis Rammo MK-etapi kokku.

Laser Standard klassi medalisõit toimub pühapäeval, kuid avaseerias kogutud punktiseisuga on endale juba võidu kindlustanud Pavlos Kontides Küproselt.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: