Kärol Soodla tuli GT-30 klassi Põhjamaade meistriks

Tuulisel Helsingi sõudestaadionil sõideti selle aasta Põhjamaade meistrivõistlused veemoto paadiklassidele GT-15, GT-30 ja F-4.

Võistluse esimene päev algas ajasõitudega, kus pandi paika stardipositsioonid. Esimesena läksid vette noorteklassi GT-15 paadid, keda oli võistlema tulnud kokku 18. Eesti sõitjaid oli neist viis – Sten Ivanov, Kalvin Thomas Royster, Joonas Lember, Erik-Rennes Pihlak ja Paul Richard Laur. Ajasõitudes sai parima aja Joonas Lember, kes sai omale esimese stardipositsiooni. Teine ja kolmas olid Mathilda ja Hilmer Wiberg Rootsist.

Klassis GT-30 võitis meie ainus piloot Kärol Soodla ajasõidu soomlaste Sami Reinikaineni  ja Tino Lehto ees. Klassis F-4 osalev Stefan Arand tuli ajasõidus soomlase Alec Weckströmi järel teiseks ja kolmas oli Alexander Lindholm Soomest.

Esimeseks võistlussõiduks oli tuul tugevnenud juba 7-8 meetrini sekundis, mida oli päris palju. Peakohtunik Frank Blomqvist otsustas peale tõsist kaalumist anda ikkagi stardi esimesele võistlusvoorule. GT-15 klassi 18 noort pilooti olid valmis end proovile panema koos tugeva tuule ja lainetusega.

Esimesest stardist sai parima lähte Joonas Lember kes juhtis sõitu kuni eelviimase ringini, kus tegi sõiduvea ja keeras valelt poolt poid. Karistuseks võeti Joonasel tulemusest üks ring vähemaks ja kokkuvõttes langes ta kümnendale kohale. Sõidu võit läks Mathilda Wibergile, teine oli soomlane Oliver Martin ja kolmas Hilmer Wiberg. Kalvin lõpetas sõidu viiendana, Erik-Rennes Pihlak oli kaheksas, Paul oli üheteistkümnes. Sten Ivanov sai valelt poolt poid sõitmise eest karistuse ja tulemuseks oli 15. koht.

Teises sõidus said väga head stardid rivi lõpus alustanud Sten ja soomlane Wilhelm Sundberg. Sundberg võitis sõidu, teine oli Hilmer Wiberg ja kolmas Sten Ivanov. Kalvin oli neljas, Joonas kuues, Erik-Rennes kümnes ja Paul 14.

Kolmandas sõidus juhtis algusest lõpuni Wilhem Sundberg, teiseks tuli Sten Ivanov ja kolmas oli Hilmer Wiberg. Neljas ja otsustav sõit pidi välja jagama välja esikolmikukohad. Eestlastest oli lootus esikolmikusse pääseda Sten Ivanovil.

Stardiringist oli selge, et kui Sundberg rajal viga ei teem siis on selle aasta Põhjamaade meistritiitel tema. Sõitude kokkuvõttes läkski tiitel Wilhelm Sundbergile, teine oli Hilmer Wiberg ja kolmas Sten Ivanov. Kalvin Thomas Royster tuli kuuendaks, Joonas Lember oli seitsmes, Erik-Rennes Pihlak oli 11.ja Paul Richard Laur oli 15.

GT-30 klassis näitasid põnevat võidusõitu alates esimesest stardist kaks põhifavoriiti Kärol Soodla ja Noel Vänttinen Soomest. Esimese sõidu võitis Soodla, teine oli Tini Lehto ja kolmas Noel Vänttinen. Teises sõidus sai stardist uskumatu kiirenduse just Noel ja võttis sõidust võidu Kärol Soodla ees.

Kolmandas sõidus tegi Noel sõiduvea, mille Kärol kasutas kohe ära ja võttis omakorda võidu. Neljandas otsustavas sõidus sai ees minema Noel ja võttis omakorda Käroli ees sõidu võidu.

Võistluse kokkuvõttes said mõlemad piloodid võrdselt punkte ja Põhjamaade meistritiitel pidi minema piloodile, kes sõitis kiirema sõidu. Kohtunikud vaatasid ajad üle ja võitjaks kuulutati Kärol Soodla, teine oli Noel Vänttinen ja kolmas oli Tini Lehto – mõlemad Soomest.

F-4 klassis oli stardis kokku üheksa paati, kus soomlastele pakkus ainukesena konkurentsi Stefan Arand Eestist. F-4 esimest starti lükati tugeva tuule tõttu edasi õhtusse ja ülejäänud kolm võistlussõitu tõsteti teisele võistluspäevale. Õhtul tuul oli natuke rahunenud ja peakohtunik rivistas paadid stardisillale.

Fooritulede kustudes hakkas kohe võistlust juhtima soomlane Alexander Lindholm, kes võitis sõidu, teine oli Totti Kemppainen ja kolmas Stefan Arand.

Teises sõidus Stefani start ebaõnnestus ja ta alustas konkurentide jälitamist sõitjaterivi lõpust. Sõidu võitis Lindholm, teine oli Alec Weckström ja kolmandaks tuli Totti Kemppainen. Stefan sõitis ennast kuuendaks. Kolmanda sõidu võit kuulus jällegi Lindholmile, Weckström oli teine ja Roope Virtanen kolmas.  

Viimases neljandas sõidus aga hakkas juhtuma – peale punaste tulede kustumist läks stardisirgel lendu Totti Kemppaineni paat ja sõit katkestati. Paadid rivistati stardisillale ja alustati uuesti stardiprotseduuri. Stardisirge möödus viperusteta aga teises pöördes toimus avarii Jarno Vilmuneni ja Stefan Arandi vahel. Kokkupõrge oli tõsine ja Vilmunen viidi haiglasse kontrolli. Õnneks sai soomlane ainult muljuda ja Stefanil, kellel ranne sai avariis haiget, avastati hiljem Eestis käeluumurd. Neljas sõit tühistati ja tulemused arvestati kolme toimunud sõidu järgi. Sõitude kokkuvõttes punktidega teine olnud Alec Weckström sai aga tehnilises kontrollis disklahvi ja punktid arvestati kõik ümber.

Põhjamaade meistriks tuli kõik sõidud võitnud Alexander Lindholm, teine koht kuulus Totti Kemppainenile ja kolmas oli Roope Virtanen. Stefan Arand tuli kokkuvõttes neljandaks.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: