Stefan Arand jäi MM-il ülinapilt kuldmedalist ilma

GT-30 klassi MM-i esikolmik: maailmameister Andre Solvang (keskel), hõbeda võitnud Stefan Arand (vasakul) ja pronksi teeninud rootslane William Sjöström.
GT-30 klassi MM-i esikolmik: maailmameister Andre Solvang (keskel), hõbeda võitnud Stefan Arand (vasakul) ja pronksi teeninud rootslane William Sjöström. Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Laupäeval Soomes Kotkas alanud paadiklassi GT-30 maailmameistrivõistlustel võitis tiitlikaitsja Stefan Arand tänavu hõbeda.

MM tervitas sportlasi juba esimesel päeval tugeva tuule ja vihmahoogudega. Selle aasta MM-tiitli eest oli võistlema tulnud 18 paatkonda. Eestit olid esindamas möödunud hooaja maailmameister Arand, möödunud hooaja MM-i pronks Kärol Soodla ja Aivar Kommisaar.

Laupäeval hommikul sõidetud ajasõidus näitas parimat aega Soodla, Kommisaar oli kolmas ja Arand viies. Eestlaste vahele mahtusid veel teise ajaga William Sjöström Rootsist ja neljanda ajaga Tino Lehto Soomest.

Esimese võistlussõidu alguseks oli tuul veel tugevnenud ja start anti juba päris suureks kasvanud lainega. Soodla sai väga hea stardi ja asus esimese pöördepoi järel võistlust juhtima. Talle järgnesid Arand ja Sjöström. Kolmandal ringil läks lainest ja tuulest lendu Soodla paat, mis pärast saltot maandus küll õiget pidi, aga eestlanna jaoks oli sellega esimene sõit lõppenud. Nähes enda ees Soodla paati lendu tõusmas, lasi Arand gaasi maha ja jäi punast lippu ootama, mida aga kohtunikelt ei tulnud. Enne kui Arand edasi sõitis, pääses selle segaduse käigus temast mitu paati mööda.

Punane lipp tõsteti paar ringi hiljem, kui lätlase Renars Eglitise paat läks lendu ja maandus tagurpidi. Esimese sõidu lõpetas Arand kolmandana. Sõidu võit läks Sjöströmile ja teine oli Adam Wrenkler Rootsist. Kommisaaril olid tehnilised probleemid juba stardis, kust ta sai minema alles viimaste seas ja esimeses sõidust talle 15. koht.

Teises sõidus eestlaste ebaõnn jätkus, kus stardifoori punaste tulede süttides tegi valestardi kolmandal positsioonil startinud Arand. Ta sõitis sõidu liidrina lõpuni, aga seejärel lisati talle karistuseks üks ring ja sõidu kokkuvõttes jäi Arand kümnendale kohale. Tubli sõidu tegi Soodla, kes startis viimaselt kohalt ja sõitis ennast neljandaks. Kommisaar oli kaheksas.

Pühapäevaseks esimeseks stardiks ei olnud ilm muutunud, ikka ootasid võistlejaid tugev tuul ja laine. Esimese päeva kokkuvõttes juhtisid võistlust rootslased Sjöström ja Wrenkler, Arand oli neljandal kohal, Soodla oli seitsmes ja Kommisaar kümnes.

Stefan Arand Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Kolmandas sõidus oli jällegi ebaõnn Soodlal, kes suutis vahepeal sõidus hoida kolmandat kohta, aga tegi vea ja sattus rajal sõitma vastassuunas. Eestlannale näidati karistuseks musta lippu ja ta pidi rajalt lahkuma. Sõitjate poolt tehti rasketes tingimustes palju vigu ja sõidu lõpuprotokoll näitas, et sõidu võitis Andre Solvang Norrast, teine oli Arand ja kolmas Tino Seppälä Soomest.

Neljas sõit pidi otsustama, kellest saab paadiklassi GT-30 selle hooaja maailmameister. Foori punaste tulede kustudes sai väga hea stardi esikohalt alustanud Solvang, aga kohe tema kõrvalt startinud Arand näitas juba esimeses pöördes, et möödunud hooaja MM-tiitel ei tulnud tänu õnnele, vaid heale sõiduoskusele ja Solvangist möödumise järel juhtis ta sõitu kuni punase lipuni, mille andis võistluse peakohtunik, kuna olud olid muutunud juba võistlejatele väga ohtlikuks. Arandile sõidust esimene koht, Solvang oli teine ja lätlane Renars Eglitis oli kolmas. Soodla oli sunnitud viimase sõidu katkestama ja Kommisaar lõpetas 10. kohal.

Võistluse kokkuvõttes jagasid esimest ja teist kohta Arand ja Solvang. Sellisel juhul läheb arvesse võistlusel sõidetud kiireim ring, mis kuulus sel korral norralasele, seega tuli maailmameistriks Andre Solvang, hõbemedali pälvis Arand ja pronksi rootslane William Sjöström. Aivar Kommisaar oli kokkuvõttes üheksas ja Kärol Soodla kümnes.

Paadiklassi GT-30 Euroopa meistrivõistlused toimuvad 23.-25. augustil Rootsis.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: