Stefan Arand valiti taas maailma parimaks nooreks veemotosportlaseks

{{1553505480000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Nädalavahetusel kogunesid kevadisse Monaco kuulsasse Monte Carlo Sporting keskusesse veemootorispordi maailmameistrid üle maailma. Rahvusvahelise Veemootorispordi Föderatsioon (UIM) autasustas möödunud hooajal maailmameistriks tulnud sportlasi ja kuulutas välja aasta parimad, noorte seas pälvis taas tunnustuse Stefan Arand.

Aasta 2018 UIM-i aasta parimaks sportlaseks kuulutati Shaun Torrente ja aasta noorsportlaseks kuulutati kolmandat aastat järjest Stefan Arand Eestist.

Oma eduka noorsportlase karjääri jooksul on Arand võitnud noorteklasside tiitlivõistlustel kokku 12 medalit, neist  kolm MM-tiitlit ja kuus EM-tiitlit. Vanuse täitumise tõttu Arand enam noorteklassides osaleda ei saa ja jätkab võistlemist paadiklassides GT-30 ja F-4.

UIM-i presidendi dr. Raffaele Chiulli sõnul läheb Arand ajalukku kõigi aegade edukaima noorsportlasena, kelle tulemusi on väga raske üle sõita ja kes jääb paljudele noortele eeskujuks aastateks. Arand valiti UIM-i maailma aasta noorsportlaseks ka aastatel 2016 ja 2017.

Stefan Arand ja Shaun Torrente. Autor: Chris Davies

Aasta sportlase tiitlile kandideeris viis sportlast – klassi F-1 maailmameister Shaun Torrente USA-st, klassi F-250 ja F-350 maailmameister Claudio Fanzini Itaaliast, klassi F-4 maailmameister Morgan Jernfast Rootsist, klassi Offshore 3C maailmameister Marcus Johnnson Soomest ja klassi OSY-400 mitmekordne maailmameister Rasmus Haugasmägi Eestist.

Aasta noorsportlase tiitlile kandideeris kolm sportlast ja neist kaks kandidaati oli Eestist – jetispordi klassi SKI Junior GP3.3 maailmameister Mattias Reinaas, klasside GT-15 ja GT-30 maailmameister Stefan Arand ja klassi Formula Future klass 5 maailmameister Jakob Simon Saksamaalt.

Aasta sportlase ja noorsportlase auhindu olid tulnud üle andma gala aukülalised, olümpialegendid Nadia Comaneci, Yumilka Ruiz ja Tegla Loroupe.

Kutseid saanud Eesti sportlasi oli rekordiliselt seitse: ringrajapaatide maailmameistrid Rasmus Haugasmägi, Erik Aaslav-Kaasik ja Stefan Arand, jetispordi juunioride maailmameistrid Mattias Reinaas ja Ander-Hubert Lauri ning jetispordi maailma edetabelis esikolmikukohad saavutanud Marten Männi ja Jasmiin Üpraus.

Lisaks 400 külalisele üle maailma austas oma osavõtuga juba aastaid gala patrooniks olnud Monaco vürst Albert II.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: