Kahepaadid heitlesid Kärdlas Eesti meistrivõistluste etapi võidu nimel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juuso ja Henri Roihu
Juuso ja Henri Roihu Autor/allikas: Riina Ramst

EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja regati Kärdla Cramo Race peetud teine etapp, mille võitjateks on 49er klassis Juuso ja Henri Roihu, 29er'il Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet ning RS Feval Romi Safin ja Britta Maipuu. Võistluse üldkokkuvõttes kuulub Eesti meistrivõistluste etapivõit samuti vendadele Roihudele, Paalile ja Marvetile ning Safinile ja Maipuule.

Kärdla Cramo Race'i teise etapi 49er klassi finaalsõidus startisid hommikul peetud kolme kvalifikatsioonisõidu järel vaid Juuso ja Henri Roihu ning Tõnis Haavel ja Anna Maria Sepp. Ülejäänud võistkondade jaoks läks tuul liiga tugevaks. Finaalsõidus olid taas parimad vennad Roihud, teisena lõpetasid sõidu ja seega ka etapi Haavel ja Sepp. Pühapäeva etapi kolmas koht kuulub kvalifikatsioonisõitude põhjal Rufus Rytövaarale ja Tobias Reiterile. 

Kahe etapi kokkuvõttes on regati üldvõitjateks Juuso ja Henri Roihu Tõnis Haaveli ja Anna Maria Seppa ning väiksema taglasega 49erFX arvestuse parimate Rufus Rytövaara ja Tobias Reiteri ees.

29er klassis kvalifitseerusid finaalsõitu otse Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet, Helen Pais ja Helen Ausman ning Jorgen Kuivonen ja Maris Seersant. Poolfinaalsõidu parimatena liitusid nendega Katariina Roihu ja Tobias Reiter. Finaalsõidu võiduga võtsid ka teise etapi esikoha Paal ja Marvet, järgnemas Pais ja Ausman ning Roihu ja Reiter.

Kärdla Cramo Race'i üldvõitjad on selles klassis Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet. Teiseks tulid parimad tüdrukud Helen Pais ja Helen Ausman ning kolmanda koha saavutasid Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava.

RS Feva  klassis said tänase etapi finaalsõidus startimise õiguse kvalifikatsiooni põhjal Romi Safin ja Britta Maipuu, Mia Marin Lilienthal ja Richard Marcus Arge ning Loreta Sults ja Hanna Viktoria Vaino. Poolfinaali võiduga asusid neile konkurentsi pakkuma Pert Salundi ja Karel Ratnik. Otsustava sõidu lõpetasid esimestena Safin ja Maipuu. Kohe nende järel finišeerisid Sults ja Vaino ning kolmanda etapitulemuse seilasid välja Salundi ja Ratnik.

Regati esimene koht kuulub nii üld- kui tüdrukute arvestuses Romi Safinile ja Britta Maipuule Mia Marin Lilienthali ja Richard Marcus Arge ning U14 arvestuse parimate Loreta Sultsi ja Hanna Viktoria Vaino ees.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: