Vaikses tuules selgusid Kärdla Cramo Race'i esimese etapi võitjad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juuso ja Henri Roihu
Juuso ja Henri Roihu Autor/allikas: Riina Ramst

Täna peeti Hiiumaal toimuva purjetamise Eesti meistrivõistluste RS Feva, 29er ja 49er klasside kolmanda osavõistluse reede-laupäeva etapi viimased kaks kvalifikatsioonisõitu ning kohe nende järel vaikse ja keerutava tuule oludes tublisti närvikõdi pakkunud poolfinaal- ja finaalsõidud.

49er klassis võitlesid kvalifikatsioonisõitude tulemuste põhjal endale välja otsepääsu finaalsõitu Juuso ja Henri Roihu, Tõnis Haavel ja Anna Maria Sepp ning Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter. Poolfinaalsõidu võiduga asusid neile esineliku järjestuse otsustanud sõidus konkurentsi pakkuma Lenart Kivistik ja Taavi Siilbek. Finaalsõidus finišeerisid esimesena vennad Roihud. Kivistikule ja Siilbekile kuulub regati esimese etapi teine ning Rytövaarale ja Reiterile kolmas koht.

29er klassis läksid finaalsõidu starti sinna otse kvalifitseerunud Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet, Helen Pais ja Helen Ausman, Kätlin Siimson ja Kärt Katriin Nagel ning poolfinaalsõidu parimatena Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava. Suure eduga võitsid finaalsõidu ja seega ka etapi keerulisi tuuleolusid kõige paremini lugenud Paal ja Marvet Paisi ja Ausmani ning Siimsoni ja Nageli ees.

Klassis RS Feva lunastasid otsepääsu finaalsõitu Mia Marin Lilienthal ja Richard Marcus Arge, Romi Safin ja Britta Maipuu ning Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu. Poolfinaalist lisandusid otsustavasse sõitu neljanda võistkonnana Andrias Sepp ja Liise Väliste. Väga vaikses tuules seilasid finaalsõidus esimestena üle finišiliini Lilienthal ja Arge. Reede-laupäeva etapi teise tulemuse saavutasid Safin ja Maipuu ning Õunap ja Taggu tulid kolmandaks.

Võistlusrada asub sadama lähistel ning võistlussõidud on pealtvaatajatele kaldalt hästi jälgitavad. Pühapäeval algusega kell 14 toimuvaid finaalsõite kommenteerib huvilistele kaldal taas purjetaja Brigita Sepp.

Kärdla Cramo Race koosneb kõigile klassidele kahest eraldi peetavast etapist, millest esimene lõppes laupäeval ning teine lõpeb pühapäeval.

Esimese etapi kvalifikatsioonisõidud peeti reedest laupäeva lõunani, kus esimesed kolm kvalifitseerusid otse finaalsõitu ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaalsõitu. Neljandaks finaalsõidus osalejaks oli poolfinaalsõidu võitja. Etapi lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selgusid finaalsõidus. Reede-laupäeva etapi poolfinaal- ja finaalsõidud toimusid laupäeval algusega kell 14.

Pühapäeva etapi kvalifikatsioonisõidud peetakse pühapäeva hommikul ning poolfinaal- ja finaalsõidud pühapäeva pärastlõunal algusega kell 14.
Kärdla Cramo Race lõpptulemused arvestatakse, liites kokku reede-laupäeva etapi ning pühapäeva etapi lõppkohad.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: