Pärnu Sügisregatt lõpetab noorte ühepaatide purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mia Marin Lilienthal
Mia Marin Lilienthal Autor/allikas: Riina Ramst

Reedest pühapäevani peetakse Pärnu Sügisregatt, mis on noorteklassidele Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja viimane etapp. Regatile on osalema oodata enam kui 170 purjetajat Eestist ja Lätist.

Optimist klassis asub Pärnus oma Eesti meistrivõistluste sarja liidripositisiooni kaitsma Mia Marin Lilienthal. Zoom8 klassis juhib sarja viimase etapi eel Elisabeth Ristmets ning Laser 4.7 klassis Sten-Markus Andresson. Kõigis kolmes klassis koosneb sari neljast etapist, kuid lõppkokkuvõttes lähevad igal võistlejal arvesse vaid kolme parema etapi tulemused.

Võistluse avavad reedel kell 13 Pärnu Jahtklubis pidulikult Pärnu abilinnapea Marko Šorin, Pärnu Jahtklubi kommodoor Väino Hallikmägi ja Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein.

Zoom8 ja Laser 4.7 klasside kvalifikatsioonisõidud, kus stardivad kõik purjekad koos, toimuvad reedest pühapäeva lõunani. Esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaalsõitu ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaalsõitu. Neljandaks finaalsõidus osalejaks on poolfinaalsõidu võitja. Lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidu põhjal.

Pühapäeval algusega kell 14 Pärnu Jahtklubi ees jõel toimuvaid poolfinaal- ja finaalsõite kommenteerivad huvilistele purjetajad Rimo Timm ja Taavi Valter Taveter.

Optimist klassis võisteldakse reedel kahes võrdse suuruse ja tasemega grupis ning kui reedel õnnestub mõlemale grupile ära pidada vähemalt 3 sõitu, siis jätkavad laupäeval 45 paremat võistlejat kuldgrupis ja ülejäänud võistlejad purjetavad edasi hõbegrupis. Laupäevaste sõitude järel pääsevad hõbegrupi kolm paremat purjetajat pühapäevaks kuldgruppi.

Reedel antakse päeva esimese sõidu hoiatussignaal kell 15, laupäeval kell 12 ja pühapäeval kell 11. Poolfinaal- ja finaalsõidud toimuvad pühapäeval algusega kell 14.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: