Kahepaatide Eesti meistrivõistluste sari jätkub Kärdla Cramo Race'il ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juuso ja Henri Roihu 49er klassi Eesti meistrivõistluste sarja teisel etapil – Tallinn Race’il.
Juuso ja Henri Roihu 49er klassi Eesti meistrivõistluste sarja teisel etapil – Tallinn Race’il. Autor/allikas: Riina Ramst

Reedest pühapäevani Hiiumaal peetav Kärdla Cramo Race on kahepaatidele RS Feva, 29er ja 49er purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja kolmas etapp.

Tegemist on esimese korraga, kui purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja regatt toimub Hiiumaal. Võistluse avavad reedel kell 13 Kärdla sadamas pidulikult Hiiumaa vallavanem Reili Rand, Jahtklubi Dago kommodoor Meren Tamm ja Eesti Jahtklubide Liidu juhatuse liige Sven Nuutmann.

49er'il lähevad Eesti meistrivõistluste sarja liidritena starti Juuso ja Henri Roihu. 29er klassis asuvad oma esikoha positsiooni kaitsma Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava. RS Feval on seni peetud kahe etapi tulemuste alusel liidriteks Hugo Mart Reisner ja Joonas Ata Saks.

Võistlusrada asub sadama lähistel ning võistlussõidud on pealtvaatajatele kaldalt hästi jälgitavad. Laupäeval ja pühapäeval algusega kell 14 toimuvaid finaalsõite kommenteerib huvilistele kaldal purjetaja Brigita Sepp.

Kärdla Cramo Race koosneb kõigile klassidele kahest eraldi peetavast etapist, millest esimene lõpeb laupäeval ning teine pühapäeval.

Esimese etapi kvalifikatsioonisõidud peetakse reedest laupäeva lõunani, kus esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaalsõitu ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaalsõitu. Neljandaks finaalsõidus osalejaks on poolfinaalsõidu võitja. Etapi lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidus. Reede-laupäeva etapi poolfinaal- ja finaalsõidud toimuvad laupäeval algusega kell 14.

Pühapäevase etapi kvalifikatsioonisõidud peetakse pühapäeva hommikul ning poolfinaal- ja finaalsõidud pühapäeva pärastlõunal algusega kell 14.

Kärdla Cramo Race lõpptulemused arvestatakse, liites kokku reede-laupäeva etapi ning pühapäeva etapi lõppkohad.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: