Purjetamise noorte ühepaatidel on Eesti meistrid Lilienthal, Safin ja Andresson ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mia Marin Lilienthal
Mia Marin Lilienthal Autor/allikas: Riina Ramst

Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 klasside EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja viimase etapi Pärnu Sügisregati kolmandal võistluspäeval sportlased Pärnut tabanud tugeva sügistormi tõttu vee peale ei pääsenud. Lõpliku paremusjärjestuse otsustasid seega kahe esimese võistluspäeva tulemused.

Regati võitjateks tulid Mia Marin Lilienthal, Katariina Roihu ja Sten-Markus Andresson. Sarja kokkuvõttes kuulusid Eesti meistri tiitlid aga Mia Marin Lilienthalile, Romi Safinile ja Sten-Markus Andressonile.

Optimist klassi üldarvestuses moodustasid Pärnu sügisregati esikolmiku Mia Marin Lilienthal, Emils Amsils Lätist ja Angeliina Maria Isabel Õunap. Tüdrukute arvestuse kolmas koht kuulus Lilienthali ja Õunapi järel lätlannale Karlina Vaivodele. Nooremate, alla 12-aastaste seas oli parim Martin Rahnel Erico Tenti ja Ann Carolin Victoria Vürsti ees.

Eesti meistrivõistluste sarja kokkuvõttes tuli kullale Mia Marin Lilienthal, hõbedale Angeliina Maria Isabel Õunap ja pronksile Andrias Sepp. Avatud arvestuses saavutas teise koha lätlane Emsils Amsils. Parim tüdruk on Mia Marin Lilienthal ja alla 12-aastaste arvestuse võitja Martin Rahnel.

Zoom8 klassis oli finaaletapi edukaim Katariina Roihu. Teise koha saavutas Henry-Mark Andresson ning kolmanda koha autasu võttis vastu Romi Safin. Tüdrukute seas tuli Roihu ja Safini järel kolmandaks Britta Maipuu.

Eesti meistriks tuli sarja kokkuvõttes nii üld- kui tüdrukute arvestuses Romi Safin, hõbedale Katariina Roihu ja pronksile Elisabeth Ristmets.

Klassis Laser 4.7 oli Pärnu sügisregati parim Sten-Markus Andresson. Teise lõpptulemuse saavutas Aleksander Kuusik ja kolmandaks tuli lätlanna Elza Cibule. Tüdrukute hulgas oli Cibule järel teine Liis Annus ja kolmas Karolin Härm.

Eesti meistrivõistluste sarja võitis kokkuvõttes Sten-Markus Andresson, hõbeda vääriliselt seilas Aleksander Kuusik ning üldarvestuses pronksile ja tüdrukute arvestuses kullale tuli Liis Annus. Avatud arvestuses saavutas kolmanda koha lätlanna Elza Cibule.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: