MM-il Eesti rekordeid uuendanud ujujad sihivad olümpianormi täitmist

Foto: ERR

Pühapäeval lõppenud ujumise MM-il osales kokku seitse Eesti sportlast. Eesti koondise parimate tulemuste eest hoolitsesid Daniel Zaitsev, Kregor Zirk ja Martin Allikvee.

Kuigi Daniel Zaitsevi 50m liblikujumises saavutatud 11. koht oli Eesti koondise parim tulemus MM-ilt, ei jää Zaitsev täielikult rahule. "Väga meeldiv on ujuda poolfinaalis, aga veel meeldivam oleks ujuda olümpiaalal. See on ainuke asi, mis kurvastab – et ei suuda veel olümpiaaladel poolfinaalis ujuda. Pürgin sinna poole," lausus Zaitsev ERR-ile.

Kuigi Eesti saanuks välja panna ka meeste teatekoondise, seda siiski ei tehtud. "Pigem on see küsimus Eesti Ujumisliidule – ma ei tea, kes meid üles andis. Meil on tegelikult iga ala Eesti spetsialistid kohal ja kõik on oma elu vormides – jube kahju, et me ei ujunud. Ma arvan, et oleks kindlasti hea tulemuse ära teinud," arvab Kregor Zirk.

Kui Eesti ujujad lõpetavad nüüd hooaja, siis mitme maailma tipud jätkavad veel Aasias peetavatel MK-etappidel. Martin Allikvee tunnistab, et võistlustsükli puhul saavad piiravaks rahalised võimalused. "Kindlasti mõjutab see, kui finantsist jääb igal pool võistlemisel puudu. Mõned MK-etapid oleks võinud küll teha, aga me treeneriga juba rääkisime, et oktoobris on Budapesti MK-etapp ja seal on suur tõenäosus, et mina ja Daniel [Zaitsev] osaleme."

Türgi klubis Energy Standard treeniv Kregor Zirk võib saada võimaluse oma oskusi lihvida uues ujumise profiliigas ISL. "ISL-iga üritatakse teha ujumine rohkem professionaalsemaks ja tuua sinna rohkem raha. Võistluste rahalised auhinnad on võrreldes teiste spordialadega väga väiksed ja nad seetõttu üritavad profiliigat luua. Minu klubi on president on tegelikult selle ISL-i looja ja minu positsioon tiimis on see, et olen reservujuja ja ehk on lootust ühel etapil osaleda," tutvustab Zirk uut võistlussarja.

Aasta pärast toimuvate Tokyo olümpiamängude osas on Eesti ujujad optimistlikult meelestatud ja loodavad täita oma lemmikaladel A-normi. "Ma arvan, et kõige tõenäolisem on mul olümpiale saada 100m liblikujumises. Siin MM-il ei saanud seda ujuda, aga järgmisel aastal saan Euroopa meistrivõistlustel seda teha ja vaatame, mis sealt välja tuleb," sõnas Zaitsev. "Esimesel kohal on 100m liblikat ja teisel 50m vabalt."

MM-il 100m vabalt-, 200m vabalt- ja 200m liblikujumises Eesti rekordeid uuendanud Zirk usub, et on võimeline mainitud aladel veelgi paremini esinema. "Kindlasti need kolm milles Eesti rekordid tegin ja 100m liblikas on alla sekundi puudu. Võib-olla üritan kõigil normi teha."

Martin Allikvee rõhub kahele distantsile. "200m on põhiline, aga 100m on ka väga reaalne, et ma selle ära teen. Vigu oli palju ja ei ole selleni palju minna."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: