Eesti esipaar saavutas piljardi paarismängu MM-il 9. koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

vasakult: Denis Grabe, Mark Mägi
vasakult: Denis Grabe, Mark Mägi Autor/allikas: Eesti Piljardiliit

Londonis toimunud piljardi paarismängu MM-il (World Cup of Pool) lülitas Eesti esipaar Denis Grabe - Mark Mägi konkurentsist küll turniiri favoriidi Saksamaa, kuid seejärel tuli vastu võtta kaotus tugevalt Kanada meeskonnalt seisuga 6:7.

Turniiri esimeses voorus alistas Eesti esipaar Denis Grabe - Mark Mägi turniiri favoriidi Saksamaa ning lülitasid sellega konkurentsist valitseva maailmameistri ja maailma edetabeli liidri Joshua Filleri koos paarilise Ralf Souquetiga. Viimase näol on tegemist 50-aastase endise maailmameistri ja elava legendiga, kes võitnud piljardispordis kõik, mida üldse võita annab ning kes paikneb tänasel hetkel maailma edetabeli 15. real (üks koht Grabest taga pool).

Turniiri teises voorus tuli Eesti meestel minna vastamisi Kanada esindajatega. Kohtumise algus sujus kohati liigagi hästi ning nii mindi seitsme võiduni peetavat kohtumist juhtima lausa 4:0. Juhiti veel ka 6:4 kuid siis pani Kanada sisse järgmise käigu, millele Eesti mehed ei suutnud paraku vastata. Nii oligi tablool seisuks 6:6, kuid õnneks olid Eesti mehed laua ääres. Paraku ütles aga noorukese Mark Mägi närv kohtumise lõppvaatluse ajal ülesse ning sisse löödud kuulile järgnes väga kesine paigutus (valge kuul veeres täpselt kokku kuuliga nr 7). Seejärel, suhteliselt lootusetust olukorrast, tuli meeleheitlik löök ka Eesti meeskonna liidrirolli kandvalt Grabelt ning valge kuul maandus augus. Kanada meestel oli vaja kaheksa parema hulka pääsemiseks lüüa sisse vaid kolm kuuli ning seda olukorras, kus valge kuuli võis asetada laual vabalt valitud kohale. Sellega said Kanada esindajad tõrgeteta hakkama ja nii oligi konkurentsist lülitatud Eesti esipaar Grabe - Mägi seisuga 6:7.  

World Cup of Pool nimelisele turniirile pääsevad kutsetega vaid maailma 32. parima riigi meeskonnad. Eesti sai teist aastat turniirile kutse tänu Denis Grabe headele saavutustele rahvusvahelistel turniiridel ning ennekõike tänu tema maailma edetabeli kohale (Grabe paikneb hetkel maailma edetabeli 14. kohal). Turniiri tabelisse paigutatakse 16 parimat meeskonda ning neile loositakse vastu ülejäänud 16 meeskonda. Loosi tahtel tuli Eesti esindajatel kohe avaringis minna kokku turniiri favoriidi Saksamaaga.

"Kaotus Kanada paarile oli äärmiselt valus. Valus ennekõike meestele endile. Samas tuleb suures plaanis turniiriga rahule jääda, kuna alistati tugev Saksamaa esindus. Tänaseks on kahe aasta peale peetud sel turniiril kolm kohtumist – üks võidetud seisuga 7:6 ning kaks kohtumist kaotatud seisuga 6:7 (selle seisuga kaotati ka 2018. aasta võitjatele). Seega on loodetavasti Eesti paari näol järgmisel aastal tegemist kõikide vastaste jaoks väga tugeva ja ebameeldiva vastasega ning oleme jälle kogemuse võrra rikkamad. Täpselt sama dramaatiline nagu oli Saksa esindajate jaoks kohtumise lõpp Eestiga, oli meie meeste jaoks teise kohtumise lõpp Kanadaga.  Oluline on see, et mehed olid väga tublid ja andsid endast parima!" sõnas alaliidu esindaja Kristjan Kuusik peale Eesti kaotust Kanadale.

Turniiri võitjaks tuli Austria esipaar koosseisus Albin Oushan ja Mario He, kes alistasid väga kindlalt finaalis Filipiinide esindajad seisuga 11:3.

Turniiri auhinnafond oli koguni 250 000 USA dollarit millest võitja paarile läks 60 000 USA dollarit.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: