Kohtunik näitas piljardi EM-il võistlejale kollast kaarti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kollane kaart ja kohtunik
Kollane kaart ja kohtunik Autor/allikas: EPBF.com

Jalgpall? Ei, piljard. Juba teist aastat on Piljardi Euroopa meistrivõistlustel kasutusel pallimängudest tuttav kohtunike kaardisüsteem.

Hetkel Hollandis Veldhovenis toimuval juunioride EM-il õnnestus ühel võistlejal kohtuniku käest "välja meelitada" endale kollane kaart.

Lauakohtunik saab anda kollase kaardi (ja ühe mängu kaotuse vastasele) ebasportliku käitumise eest. Piljardispordis võib selleks olla igasugune vastase mentaalselt töötlemine, nn kiiga vastu maad löömine või mingisuguse monoloogi pidamine peale oma ebaõnnestunud sooritust, samuti vastase Time-out ajal harjutamine või üle viie minuti Time-out'i kasutamine jms tegevus.

Eelmisel aastal samas paigas toimunud täiskasvanute EM-il oli kohtunik sunnitud ühele sportlasele näitama koguni musta kaarti. Must kaart tähendab automaatselt kohtumise kaotust ning turniirilt eemaldamist ning seda näitab kohtunik väga tõsise ebasportliku käitumise korral. Kohtunik näitas mängijale musta kaarti, kuna viimane vahetas pidevalt kinnast. Lähema uurimise tulemusena selgus, et mängija kindale oli tugevalt piserdatud silikooni ning mängija hõõrus sellega valget (löögi) kuuli. See aga omakorda muudab väga tugevalt valge kuuli liikumist/käitumist (va neile kes seda mingil põhjusel harjutanud on). Enamus trikilöögid sooritatakse laudadel mille kate ja kuulid on silikooniga kokku hõõrutud ja see erineb kordades tava-piljardimängus kuulide liikumisest.

Kokku on EM-il kohtunike kasutuses neli erineva taseme ja värvitooniga kaarti – roheline, kollane, punane ja must.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: