Kristjan Kuusik: selliste turniiridega saame ala kandepinda laiendada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinnas peetud esindusliku piljarditurniiri Datel Tallinn Open 2019 võitis soomlane Petri Makkonen, kes alistas finaalis kreeklase Alex Kazakise. Kolmanda koha said britt Mark Gray ja kreeklane Damianos Giallourakis. 16 hulgas olid eestlastest ka Mihkel Rehepapp, Mark Mägi ja Erki Erm.

Sel nädalal toimus Tallinnas Eesti kõigi aegade edukaim piljarditurniir, kus 16 hulka jõudsid kolm meie mängijat. Eesti piljardiliidu president Kristjan Kuusik, mida see turniir, kus 13 riigi 90 mängijat Eestis käisid, Eesti piljardile andis?

Eks ole näha, mida ta täpselt andis, aga kindlasti oli seda turniiri siia väga vaja saada. Sellise mastaabiga turniiri ei ole küll kunagi Eestis varem olnud. Seda taset näitab asjaolu, et siit oli võimalik koguda Mosconi karika punkte. Mosconi karikas on nagu Ryder Cup golfis, kus viis Euroopa ja Ameerika paremat omavahel mõõtu võtavad. Loomulikult asjaolu, et maailma edetabeli 20 paremast mängijast olid kuus meil kohapeal. Need numbrid räägivad iseenda eest.

Eesti parim mängija on hetkel Denis Grabe, 29-aastane ja maailma edetabelis 11. Palju Eestis üldse rahvusvahelisel tasemel mängivaid piljardimehi on?

Kui me räägime täitsa tippu kuuluvatest mängijatest, siis räägimegi Denis Grabest. Küll ei tohi ära unustada snuukris Andres Petrovi, kes on ka tiitlivõistlustelt medaleid võitnud. Piljardisport koosneb snuukrist, piljardist ja püramiidist ehk eestlased teavad seda võib-olla vene piljardi nime all. Peale Grabe ja Petrovi... viimasel turniiril Mihkel Rehepapp, kes võitis maailma neljandat ja endist maailmameistrit... on palju, kes on võimelised mängima, aga kui räägime sportlastest, kes kuuluvad maailma tippu, siis Denis on kindlasti number üks.

Eesti piljardiliidul on 22 aastat täis. Kui palju on Eesti piljardimängijaid ja kohti, kus mängida. Kuidas on see ajaga muutunud ja kas saab võrrelda maailmas mõne teise riigiga?

Alates 2019. aasta algusest on meil uus juhatus. Kasutaks võimalust ja tänaks suure panuse eest eelmist juhatust. Samuti on meil klubide süsteem sarnaselt teistele spordialadele. Mängijate hulk, kes võistluskarussellis on kõigil kolmel alal, jääb kuskil 500 piiridesse. Kui toon Soome poolt võrdluse, siis registreeritud mängijaid on 2400. Eks ta on natuke tagasihoidlik number, aga selliste turniiridega saame seda kandepinda laiendada.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: