Eesti lastele jagab kahel nädalal õpetussõnu endine NBA mängija

Foto: ERR

Eestis elav endine profikorvpallur Chris Moore on oma suvistesse korvpallilaagritesse kutsunud rääkima ka kunagise NBA mängija Michael Ansley, kes veedab siin järgmised kaks nädalat.

Nii Ansley kui Chris Moore on pärit Birminghamist Alabama osariigis. "Kasvasime üles samas naabruskonnas. Korvpall on naljakas - ma polnud Chrisi pärast ülikooli lõpetamist näinud, aga pärast Euroopasse jõudmist oleme ühendust hoidnud. Mulle meeldib see, mida ta siin teeb," sõnas Asnley ERR-ile.

Ansley alustas karjääri NBA-s ja liikus siis ookeani taha Hispaaniasse, kus nimetati Malaga Unicaja ridades Hispaania liiga finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks. Mängijakarjääri viimased kümme aastat veetis mees Poola kõrgliigas ja hakkas Poolat niivõrd armastama, et elab siiani Varssavis.

"Avasin seal oma korvpalliakadeemia. Arendan laste oskuseid, enne kui nad järgmise sammu teevad," rääkis ta. "Seda olen teinud viimased 12 aastat. Armastan laste treenimist! Nende ajusid saab vormida, et neist head mängijad teha. Leian Poolas mängijad noortena ja hakkan nende talenti, mentaliteeti arendama. Korvpalli mängitakse 90 protsendi ulatuses peaga. Proovin treenida nende aju, mitte sportlaslikkust, sest see tuleb nagunii."

Kui lastele öelda, et neid treenib endine NBA mängija, paneb see nende silmad rohkem särama? "Nad on rohkem keskendunud, sest näevad, mida mina olen saavutanud. Nägema peab suurt vaeva, sest maailmas on miljard inimest ja NBA-sse jõuab vaevalt pool protsenti. Et selline mängija olla, peab kõvasti vaeva nägema ja veidi ka õnnele lootma."

Ühes intervjuus Poola meediale rääkis Ansley, et oleks soovinud mängida kuni 45. eluaastani. Kas armastus korvpalli vastu on midagi sellist, mida mees tahab lastele edasi anda? "Üritan neile maast-madalast õpetada, et korvpall ei ole lihtne spordiala, vaid hoopis üks ohtlikumaid. Alati peab olema vormis ja keskenduma. Alati peab oma treenerit kuulama, tema visiooni jagama. See aitab lapsi ka tulevikus," tõdes ameeriklane.

Ansley osutus 1989. aasta NBA draftis 37. valikuks ja veetis karjääri esimesed kolm aastat Orlando Magicus pallides. Paar aastat pärast Ansley lahkumist valis Magic draftis aga Shaquille O'Neali ja lisas järgmisel suvel oma ridadesse Penny Hardaway. Tulemusena jõuti ka NBA finaali. Kas varajane lahkumine on Ansley hinge kripeldama jäänud? "Kahetsen seda, et ma ei saanud Shaqiga koos NBA-s mängida, sest olin tema vastu ülikoolis mänginud," sõnas Ansley. "Uskuge või mitte, Shaq tavatses minu mänge vaadata ja ütles mulle: "kahju, et sa ei olnud siin, kui mina Magicusse tulin". Aga selline on elu. Mul on olnud edukas karjäär ja mul oli võimalus NBA-sse tagasi minna, aga kui jõudsin Euroopasse, unustasin selle!"

1996. aastaks, mil Utah Jazz valis drafti 25. valikuga Martin Müürsepa, oli Ansley juba mõned hooajad edukalt Euroopas pallinud. Seetõttu jäi tal eestlase vastu mängimata. "Ausalt öeldes ei ole ma temast kunagi kuulnud," naeris Ansley. "Aga ta saavutas midagi sellist, mida paljud siin regioonis pole suutnud. Olla NBA mängija on olla eliit; seda ei saa keegi sinult hiljem ära võtta."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: