Eesti korvpalli Harlem Globetrotter: mulle meeldib siin rohkem kui USA-s!

Foto: ERR

25 aastat Eestis elanud ameeriklane Chris Moore on pärast korvpallurikarjääri lõppu pühendunud laste treenimisele. Suviseid korvpallilaagreid viib ta läbi ka sellel aastal ja kaheks nädalaks on ta siia meelitanud ka endise NBA mehe Michael Ansley.

Moore saabus Eestisse 1994. aastal ja esindas teiste klubide seas näiteks ka Nybiti ja A. Le Coqi värve. Pärast karjääri lõppu jäigi mees siia. Mis teda nii kaua Eestis on hoidnud? "Pere. Mu lapsed. Ma armastan Eestit ja mulle meeldib siin olla rohkem kui USA-s," sõnas Moore ERR-ile.

Juulis ja augustis korraldab Moore Tallinnas Summer Basketball Skills Clinic nime kandvaid korvpallilaagreid, kus lapsed saavad oma oskusi lihvida. "Alustasin oma korvpallioskuste kliinikut, et aidata noormängijatel areneda. Samas teen ka individuaalseid trenne, ka profimängijatele. Üritan kõiki aidata nende mängu paremaks muuta. Suvi on parim aeg oma mängu kallal vaeva nägemiseks. Juuni, juuli, august - siis üritan mängijaid kõige rohkem aidata. Järgmine hooaeg on tulemas ja kui sa tahad tõesti areneda, pead nüüd treenima," pani Moore hingele.

Mis muudab suvise laagri teistest erinevaks? "See aeg on tõeliselt mõeldud arenemise jaoks," sõnas Moore. "Paljud noormängijad ei mõista seda, et kui sul on unistus, pead oma mängu kallal vaeva nägema. Miski ei kuku niisama kätte. Seda ei saa lihtsalt guugeldada! Pead palju vaeva nägema ja asja südamega tegema."

Moore on omamoodi Eesti Harlem Globetrotter, sest reisib mööda riiki ringi ja näitab oma oskusi ja juhtnööre ka kõige väiksemates paikades. Kas ameeriklasel ei ole olnud plaan juured maha panna ja mõne profitiimi juures tööd alustada? "Ausalt öeldes meeldib mulle lastega tegeleda, kõiki aidata. Ma ei taha lihtsalt ühe meeskonna juures olla, tahan kõigile korvpalluritele abi pakkuda. Kui sa oled vaid ühe tiimiga seotud, töötad ainult nende heaks. Aga mulle meeldib mööda Eestit rännata - kus iganes minu abi vajatakse, olen ma valmis minema."

Moore'i korvpallikliinikusse on juulis-augustis oodatud 9-19-aastased poisid ja tüdrukud, mis tähendab, et nende oskused on väga erinevad. Mida saab õpetada kõigile, olenemata vanusest? "Põrgatamist! See on kõige tähtsam asi," sõnas ameeriklane. "Söötmist; seda, kuidas õigesti visata. Aga ka agressiivsust, sest siinsed lapsed on veidi arad. Nad peavad olema motiveeritud ja enesekindlamad."

Mille poolest on Moore'i arvates Eesti noorte korvpall aastate jooksul enim arenenud? "Teil on mõned päris head mängijad. Isegi koondises on mitmeid Tiit Soku kooli kasvandikke ja nemad on väga head. Ta on neid hästi arendanud. On teisigi klubisid, nagu Rim, Kalev ja Tartu Ülikool. Käin Tartus igal suvel viis päeva ja treenin seal vahemikus 60-100 last."

Kas Chris Moore on ka kümne aasta pärast Eestis korvpallitreener? "Ma tõesti ei tea. Ma armastan korvpalli ja kui mul avaneb võimalus kõrgemal tasemel juhendada, teeksin seda. Praegu olen ühe madalama liiga meeskonna [Tallinna Rahvaliigas mängiva Aexpo/Estravan] treeneriks. Kui see päev tuleb, olen selleks valmis," kinnitas Moore.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: