Eesti võrkpallikoondis alistas Hollandi ning avas Kuldliigas võiduarve ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti meeste võrkpallikoondis avas Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiril võiduarve, kui viiegeimilises põnevusmängus alistati kodupubliku ees MM-i kaheksas meeskond Holland 3:2 (25:22, 25:23, 19:25, 20:25, 16:14).

Kaks esimest geimi võitnud Eesti loovutas kolmandas geimis initsiatiivi ning lubas Hollandi mängu tagasi. Madalmaade meeskond võitis siis ise kaks järjestikust geimi ning viigistas seisu. Otsustavas viiendas geimis suutis Eesti aga oma paremuse maksma panna, olles hollandlastest üle 16:14.

Eesti resultatiivseim oli 22 punkti toonud Andrus Raadik. 18 silma sai kirja Hindrek Pulk, 11 punkti kirjutati Kristo Kollo kontole. Hollandi parimana tõi Maarten van Garderen meeskonnale 20 punkti.

Eesti on nüüd võitnud ühe ja kaotanud kaks mängu ning kahe punktiga ollakse alagrupis Hispaania, Hollandi ja Horvaatia järel neljandad.

Järgmisel laupäeval võõrustab Eesti Tartus Horvaatiat, seejärel mängitakse 12. juunil võõrsil Hollandiga. Alagrupiturniir lõpetatakse 15. juunil Tartus Hispaania vastu.