Eesti meeste võrkpallikoondis pidi tunnistama Hispaania paremust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis Autor/allikas: FIVB

Eesti meeste võrkpallikoondis kaotas Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiri viimases kohtumises Hispaaniale 0:3 (24:26, 23:25, 20:24).

jõuti kolme punkti kaugusele (18:15), millele järgnes Eesti blokk. Püsiti kahe punkti kaugusel, kuni Täht eksis servil ja sellele järgnenud pika pallivahetuse keeras samuti enda kasuks Hispaania, minnes ette 21:17. Kollo asemel sekkus Rauno Tamme. Tamme äss tõi meid punkti kaugusele ja veel üks äss Tammelt seadis jalule 24:24 viigi. Tartu publik ärkas samuti ellu, ent geimi võitis siiski Hispaania 26:24.

Teises geimis jätkas sama koosseis, kes avageimi lõpetas. Eesti jäi 0:3 kaotusseisu, kuni Tamme esimese punkti skooris. Vigili servivea järel juhtis omakorda Eesti 7:6, edasi jätkus punkt-punkti mäng. Hispaania läks geimi keskel ette 15:12 ja peatreener Gheorghe Cretu võttis mõtlemisaja. Siis läks hoogu Täht, kes aitas Eesti punkti kaugusele 15:16 ning Toobali äss seadis jalule viigi 17:17. Uuesti jäi kodumeeskond kahepunktilisse kaotusseisu (20:22), ent Tamme ja Eesti blokk seadsid uuesti jalule viigi - 22:22. Villena rünnak ja Tamme eksimus jätsid kodumeeskonna kaotusseisu 22:24. Tammemaa võimas pommlöök ning meie eksimus andsid ka selle geimi Hispaaniale, tulemuseks 25:23.

Kolmandat geimi läks Eesti Tammemaa rünnaku järel 4:1 juhtima, kuid vahe sulas ning Hispaania pääses omakorda ette 8:5. Tamme vedamisel tuli Eesti geimi keskel kahe punkti kaugusele 11:13, ent Hispaania suurendas edu kiirelt juba viiele punktile (12:17) ja Cretu võttis mõtlemisaja. Uus mõtlemisaeg oli Eesti 16:19 kaotusseisul, millele järgnes serviviga Tähelt. Eesti enam ohtlikuks ei saanud, geim kindlalt Hispaaniale 25:20 ja kohtmine 3:0.

Eesti resultatiivseimaks kerkis vahetusest sekkunud Rauno Tamme üheksa punktiga (+4), kaheksa punkti tõid nii Andri Aganits, Timo Tammemaa kui Oliver Venno, Robert Tähe arvele jäi . Eesti vastuvõtt oli 42%, rünnak 35%, blokiga saadi üheksa punkti (neli sulustamist sai kirja Aganits), servil löödi kuus ässa ja eksiti 12 pallingul. Hispaania edukaim oli 15 punktiga Jesus Andres Villena, Hispaania vastuvõtt oli 52 ja rünnak 51%, blokiga saadi kuus ja serviga kaks punkti.

Kuues mängust kaks võitnud Eesti lõpetas grupis viimasel, ehk neljandal kohal, teenides neli punkti. Võõrustajamaana osaleb Eesti sellegipoolest Kuldliiga finaalturniiril, mis algab 21. juunil.