Venemaa pank toetab Euroopa võrkpalliliitu, CEV propageerib lumevõrkpalli ({{commentsTotal}})

Võrkpall
Võrkpall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Luksemburgis koos istunud 37. Euroopa Võrkpalli Konföderatsiooni Peaassambleel allkirjastati sponsorleping CEV-i ja Venemaa Hoiupanga vahel.

Tegemist on Ida-Euroopa suurima pangaga. Eesmärgiks on võrkpalli arendamine ja propageerimine kõikides Euroopa riikides ning jõuda selleni, et igas CEV-i liikmesriigis kuuluks võrkpall viie populaarsema spordiala hulka, vahendas Volley.ee.

Uue väljundina on esile kerkimas lumevõrkpall. Rahvusvahelisi võistlusi lumel peetakse juba mõnda aastat, tiitlivõistlusteni pole veel jõutud. CEV kinnitas järgmise hooaja võistlusprogrammi, esimesed Euroopa karikavõistluste (Eurotour) etapid peetakse 2017. aastal Itaalias, Prantsusmaal, Šveitsis, Austrias, Tšehhis, Sloveenias ja Liechtensteinis.

Lumevõrkpalli paarismängu reeglid on enam-vähem sarnased suvise rannavõrkpalli reeglitega. Esimesed Euroopa meistrivõistlused on kavas 2019. aastal. Aleksei Verbov, Londoni olümpiavõitja saalivõrkpallis, on öelnud: "Usun, et lumevõrkpall lisatakse millalgi taliolümpiamängude kavva." Eestis peeti teadaolevalt esimene (mitteametlik) lumevolleturniir 1999. aasta märtsis Pirita rannas - võidu pärisid Ela Lillemaa – Tiina Talv ja Margus Niinemägi – Argo Arak, tollased Eesti tippmängijad liivavolles.

Toimetaja: Ivo DobkevitschHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: