Peamiselt noortega mänginud võrkpallinaiskond kaotas Soomele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Võrkpalli kontrollmäng: Eesti - Soome
Võrkpalli kontrollmäng: Eesti - Soome Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Euroopa Hõbeliiga mängudeks valmistuv Eesti naiste võrkpallikoondis pidas laupäeval Audentese spordihallis teise kontrollmängu Soomega. Enamjaolt noortega mänginud Eesti sai 0:3 (16:25, 24:26, 13:25) kaotuse.

Eesti resultatiivseimana tõi Mari Arak 7 punkti (+4), kolm mängijat tõid 5 punkti - Nette Peit (+3), Hanna Pajula (+2) ja Ingrid Kiisk (+3). Eesti naiskonna vastuvõtt oli 32%, rünnakuid realiseeriti 33-protsendiliselt, blokiga saadi 4 punkti ja servil löödi 5 ässa ning eksiti 6 pallingul. Soomele jääd alla pea igas elemendis, kuid Soome mängis täna peamiselt põhijõududega. Soomlannade edukaim oli 18 punkti (+13) toonud Saara Esko, Soome vastuvõtt oli 44%, rünnak 49%, blokiga saadi 7 ja serviga 10 punkti (vigu kogunes 10).

Peatreener Andrei Ojamets sõnas mängujärgselt, et kui Eesti kasutab noori ja Soome põhituumikut, on teist tulemust raske loota. "Noored on koondises esmakordse kogemusega ja tahta, et Balti liiga tasemega saada Soome koondisele vastu, oleks liig. Meie põhimängijate ja teise ešeloni vahe on liiga suur, Soomel on pink kordades pikem ja sellist vahet ei ole. Natukene kurb on, et soomlased ei tahtnud ühte geimi veel mängida, kuigi olime nii kokku leppinud. Samas saan aru, et tänane mäng ei pakkunud soomlastele pinget, samas oli ka kokkulepe, et mängime mõlemad teise ešeloniga," rääkis Ojamets. "Samas on uued mängijad olnud tublid - Mari Arak on esimest korda koondises, ent tunneb end üsna kindlalt ja on end heast küljest näidanud. Noor libero Haidla on esmakordselt platsil täiskasvanutes, samuti Marcella Raud ja Kätriin Põld, neil ei saagi mingit ettekujutust olla ja eks nad kõik õpivad. Selge see, et kui meil oleks olnud platsil põhijõud, olnuks tulemus ka teine," lisas peatreener.

Eesti algkoosseis: Nette Peit, Anu Ennok, Hanna Pajula, Kätriin Põld, Liis Kullerkann, Julija Mõnnakmäe, liberotena tegutsesid avageimis Nathalie Anett Haidla ja Kristi Nõlvak. Esimene geim algas soomlannade dikteerimisel, ent Anu Ennok viigistas avageimi keskel seisu 12:12. Neli järgmist punkti teenisid aga põhjanaabrid, suurendades vahe neljapunktiliseks (16:12), mispeale peatreener Andrei Ojamets mõtlemisaega kasutas. Vahe kasvas geimi lõpuosas veelgi ja oma võimaluse said Kaisa Bahmatšev ja Jade Šadeiko. Geim Soomele 25:16.

Teises geimis alustasid Mõnnakmäe, Haidla, Pajula, Ingrid Kiisk, Eliisa Peit, Mari Arak ja Jade Šadeiko. Ka selles geimis jäi Eesti kaotusseisu, kuni Araku ja Kiiski rünnakud seadsid jalule 6:6 viigi. Taas libises Soome eest ning 9:13 kaotusseisus võttis Ojamets mõtlemisaja. Pajula suutis kahese bloki vastu palli maha lüüa ja nii jõuti 13:13 viigini, millele järgnes kapten Mõnnakmäe serviäss ja Eesti pääses omakorda ühega ette. Geimi keskel kadus saalis valgus ja mäng peatati umbes 20ks minutiks Eesti 15:14 eduseisul. 17:17 seisul tehti topeltvahetus: Šadeiko ja Mõnnakmäe välja ning Nette Peit ja Bahmatšev sisse. Eesti läks Pajula kolme järjestikuse rünnaku järel taas ette 23:20 ja sundis soomlaste peatreeneri mõtlemisaega võtma. Vahepeal tehti tagasivahetus ning Mõnnakmäe ja Šadeiko tulid tagasi platsile. Soomlannad jõudsid aga 24:24 viigini, seejärel võeti Šadeiko blokiga kinni ning Soome sai geimpalli seisul 25:24, mis pika pallivahetuse järel ka realiseeriti. Geim seega Soomele 26:24.

Kolmandas geimis jooksid Eesti poolel väljakule Bahmatšev, Kiisk, Haidla, Šadeiko, Põld, Arak ja Liisel Nelis. Soomlannade üks liidreid Suvi Kokkonen viis põhjanaabrid ette 5:2. Siis said soomlannad sisse pidurdamatu hoo, Katja Kylmäaho serviässas viis nad ette 13:7 ja seejärel kärises vahe juba 20:9-le. Ojamets saatis platsile kogemusi hankima ka Marcella Raua. Geim Soomele 25:13 ning kogu mäng 3:0.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: