Võrkpallinaiskonna 18-aastane debütant: tuleb oma koht välja mängida

Foto: ERR

Euroopa Hõbeliiga mängudeks valmistuv Eesti naiste võrkpallikoondis mängis reedel esimese kolmest kontrollmängust Soome vastu ja kuigi tasavägise mängu võitsid põhjanaabrid 3:0 (36:34, 25:19, 25:23 + lisageim 25:23), on nii mängijate kui ka peatreeneri sõnul kohtumisest palju positiivset kaasa võtta.

"Käsi tunneb end peale operatsiooni juba paremini. Natuke vahel valutab, aga asi kindlasti paraneb. Praegu kommenteerisin mängu koos Kadi Kullerkanniga ja selles mõttes oli tore vaadata, kuidas tüdrukud nautisid. Muidugi tahaks ise ka platsil olla, aga sport on selline," rääkis tänase mängu vahele jätnud Kertu Laak ERR-ile. Eesti võrkpallinaiskonna rünnakuliider Laak vigastas kätt esmaspäeva õhtusel treeningul. Tema parema käe väike sõrm jäi blokis palli vastu valesse asendisse ning uuringul tuvastatu luumurd ja kolmapäeval käis ta Tallinnas operatsioonil. 

"Võrkpallitrennidega liitun ma praeguse plaani järgi kuue nädal pärast, juuni keskel millalgi. Eks ma koondisega olen ikka edasi ja teen üldfüüsilisi trenne, samal ajal kui nemad pallitrennis on."

Laaki asendas mängus Soome vastu 18-aastane debütant Jade Šadeiko. "Väga tubli oli. Hästi julgelt läks lööma – see mulle meeldis – ja sai muidu ka mängus suhteliselt hästi hakkama. Vajab muidu natuke harjutamist sidemängijaga kokku mängimine, suhtlus ja sellised asjad, aga ma arvan, et potentsiaali on ja siit läheb asi ainult paremaks," kommenteeris Laak noore koondisekaaslase esitust.

"Mängu alguses ma olin päris närvis, sest teadsin, et pean platsile minema, aga eks see esimene tunne on nüüd käes ja nüüd on vaja ainult paremaks saada ja oma koht välja mängida," rääkis Šadeiko debüüdist. "Mäng on esiteks juba palju kiirem, eriti minu jaoks – esmakordselt niimoodi naiste seas. Tuleb ära harjuda sellega."

Ootamatu rolli tõttu on Šadeiko saanud ka hulgaliselt juhiseid peatreener Andrei Ojametsalt. "Kertu vigastus tuli nii ootamatult, et [Andrei Ojamets] pidi hakkama mul kuklas elama, et oma koht siin välja mängida," lausus noor ründemängija. "Loodan stabiilsust saada ja et oma võimekusele vastavalt mängiksin. Pole veel päris see, mis peaks olema."

Lisaks kaheksa punkti toonud Jade Šadeikol tegid debüüdi koondise eest veel temporündaja Mari Arak, kes tõi kolm punkti ning oma võimaluse said esmakordselt ka temporündaja Kätriin Põld ja libero Nathalie Anett Haidla.

Ka Anu Ennoki arvates sai Šadeiko hästi hakkama. "Väga tubli. Tal on ikkagi sellisel tasemel sellise koondise vastu mängida ikkagi esimene kord. Ma arvan, et siit saab rohkem julgust ja läheb asi paremaks."

Võistkonnal on veel aga enne Hõbeliiga finaalturniiri aspekte, milles areneda. "Kõiki oma tegevusi [saab veel lihvida]. Vastuvõtus meie kes me Molteniga mänginud oleme, siis see Mikasa lendab vähe teistmoodi. Mõned pallid peab kaitses ikkagi rohkem üles saama," lisas Ennok.

Peatreener Andrei Ojamets jäi tulemusest hoolimata mänguga rahule. "Mulle vaatamata sellele kaotusele teeb head meelt, kuidas naised tahtsid ja võitlesid – see oli kõige tähtsam. Teiseks, kui Soome koondis on peaaegu oma täiskoosseisus, siis meil on siin üks näpp kipsis ja kolm prantslast veel tulemata. Paljude jaoks olid veel esimesed ristsed ja nad ei kohkunud ning mulle teeb head meelt, et just nemad näitasid väga positiivset olekut platsi peal. Siit on hea edasi minna ja veel ainult juurde panna," on Ojamets optimistlik.

Eesti peab nädalavahetusel veel kaks mängu Soomega. Euroopa Hõbeliiga algab naiskonna jaoks 25. mail, mil minnakse võõrsil vastamisi Sloveeniaga.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: