17-aastane Eesti golfi esinumber loodab teenida stipendiumi USA ülikooli

17-aastane golfimängija Joonas Turba on tõusnud amatööride maailma edetabelis Eesti esinumbriks. Teel profikarjääri poole soovib ta esimese sammuna saada stipendiumi USA ülikooli.

Eelmisel nädalal võistles Joonas Turba U-18 French Openil, nädal enne seda Eesti koondisega Euroopa Rahvuste karikal, kus tegi hea esituse. "Võistluspäevi oli neli ja esimesed kolm ringi ei läinud päris nii nagu soovisin. Ainult viimasel päeval mängisin hea tulemuse ja ületasin enda ootusi. Üleüldiselt oli sealt väga palju õppida ja see oli mul ikkagi esimene võistlus Euroopas," rääkis Turba ERR-ile.

Aprilli alguses Tais turniiri võitnud Turba tõusis maailma amatööride edetabelis esmakordselt Eesti esinumbriks. Ettevalmistus turniirideks on pikk, alles pärast mitmekuulist tööd näed, kas on olnud arengut. "Selline aeglane ja hästi palju tööd nõudev rügamine. Tuleb hästi palju kordusi teha, et tehnilised aspektid oleks nii nagu sa tahad ja et löögid tuleks naturaalselt nii, nagu nad peaks. Üsna kaua läheb aega."

Turba õpib Pirita majandusgümnaasiumi 11. klassis, kus saab tänu õpetajate vastutulelikkusele koolitöö ka kaugelt tehtud. Eesmärk on saada stipendium USA ülikooli. "Euroopas suurematel võistlustel saadetakse tavaliselt ülikoolidest skaudid, kes siis sind vaatavad – kuidas sa mängid, kuidas sul tulemused on. Tulemuste järgi annavad nad siis stipendiumi, mis on mu eesmärk – saada USA ülikooli stipendium. Ülikooli otseselt veel välja valinud ei ole, aga sooviks ikkagi kus saaks aastaringselt mängida ja harjutada," seletas Turba tulevikuplaane.

Viimast aastat võistleb ta veel U-18 vanuseklassis, kus loodab kaasa teha võimalikult palju võistlusi. Tulevikusiht on ikka profikarjäär. "Loodetavasti selline 24, 25 oleks piisavalt hea [vanus], et mängida PGA või Euroopa tuuril."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: