EuroCupi värske meister pani teisel poolajal Tenerife vastu paremuse maksma ({{commentsTotal}})

Janari Jõesaar
Janari Jõesaar Autor/allikas: Aldis Toome

Hispaania korvpalli kõrgliigas pidi laupäeval Janari Jõesaare kodumeeskond Tenerife Iberostar võtma võõrsil vastu 73:88 kaotuse Valencia Basket meeskonnalt.

Viie päeva eest EuroCupi sarja finaalseerias 2:1 Berliini Alba alistanud ja uueks hooajaks koha Euroliigas välja võidelnud Valencia asus Tenerife vastu avaveerandil 25:13 juhtima. Järgmise kümne minutiga olid aga külalised paremini valmis ja poolajale siirduti Valencia 37:34 eduseisust. Kolmandal veerandajal viskasid võõrustajad koguni 31 punkti ning peagi oldi juba 18 punktiga ees. Tenerife tuli siiski veel mängu tagasi ja 5.48 enne lõppu kahanes kaotusseis 65:76 peale, kuid otsustavatel minutitel Valencia siiski ei murdunud ja kokkuvõttes saadi kirja 15-punktiline võit, kirjutab Korvpall24.ee.

Janari Jõesaar oli kohtumiseks protokolli üles antud, aga ainsana tema ühtegi mänguminutit Tenerife eest ei saanud.

Turniiritabelis jätkab Tenerife (13-15) kümnendal kohal, Valencia (17-10) tõusis vähemalt ajutiselt Malaga Unicajast mööda neljandaks.