Nais- ja vabamaadlejad tõid Tallinn Openi viimasel päeval Eestile 14 medalit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinn Open 2019
Tallinn Open 2019 Autor/allikas: Ako Lehemets

Pühapäeval tõmmati joon alla Euroopa suurimale maadlusvõistlusele Tallinn Open 2019 - Kristjan Palusalu noorte maadlusvõistlus. Mattidele astusid vaba- ja naismaadlejad. Eesti sportlased said kokku 14 medalit - kuus kulda, kaks hõbedat ja kuus pronksmedalit. Kogu nädalavahetuse saagiks kogunes 25 poodiumikohta.

Vabamaadlejaid oli täna võistlustules 863 ja naismaadlejaid 322. Koos kreeka-rooma maadlejatega käis Tallinn Openi matil 2246 sportlast 29 riigist.

Naisjuunioridest tõid Eestile kuldmedalid Tiia Triin Tomson (62kg, Leo) ja Viktoria Vesso (65kg, EstWrest), kes mõlemad kuuluvad ka Eesti juunioride koondisesse maailmameistrivõistlustel. Pronksmedalile maadles end Hele Tamm (55kg, Marta). Kui Vesso jaoks oli see juba mitmes kord võita Tallinn Openil esikoht, siis Tomson sai sellega hakkama esmakordselt.

Ühe kuldmedali lisas naistemaadluses õpilaste vanuserühmas juurde Abigail Tikerpalu (62kg, EstWrest).

Vabamaadlejatest olid täna edukamad noorte vanuserühma (sünniaastad 2006 ja nooremad) poisid. Esikohad said kaalukategoorias 20kg Thristan Kiipus maadlusklubist Tulevik ja kaalukategoorias 45kg Dmitri Kazak maadlusklubist Kuldkaru. Samas kategoorias tuli pronksmedalile Romet Nõmme (Lapiti). Üks pronksmedal lisandus ka kaalukategoorias 42kg, mille tõi Eestile Tristan Aleksandrov (Tulevik). Hõbemedaliga lõpetasid Joosep Kold (70kg, Aberg) ja Artemi Jeremejev (23kg, Englas).

Õpilaste vanuserühmas tuli esikohale Kirill Kanin (52kg, Kuldkaru). Pronksid tõid Eestile Kaleb Casey (48kg, Englas) ja Artur Jeremejev (52kg, Englas). 

Kadettide vanuserühmas (2002-2003) sai Eesti ühe medali - pronksile tuli Ott Heliste (110kg, TÜASK).

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: