Pikalt ees olnud Kalev/Cramo raug lõppes ja Himki sai võidu ({{commentsTotal}})

{{1552841700000 | amCalendar}}

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond juhtis VTB Ühisliiga kohtumises kodus Moskva oblasti Himkiga suurema osa ajast, aga kaotas siiski 85:96 (30:20, 21:33, 16:12, 18:31).

Juba esimesel perioodil 30 punkti visanud Kalev/Cramo jäi esimest korda kaotusseisu alles avapoolaja lõpuks 51:53.

Kolmandal veerandil asuti uuesti eduseisu, korraks isegi 11 punktiga 67:56, aga külalised tulid siiski järele ja viimase perioodi keskel pöörati mängu käik oma kasuks.

Viigiseisult 84:84 lõpetas Himki kohtumise 12:1 spurdiga.

Koguni 30 punkti (kahesed 12/13, vabavisked 6/7) viskas Kalev/Cramo kasuks Arnett Moultrie, 20 silma (kahesed 9/15, kolmesed 0/4, vabavisked 2/3) lisas Tony Wroten. Chavaughn Lewis panustas kaheksa resultatiivse söödu ja kuue vaheltlõikega.

Võitjatest oli 25 punktiga parim Jordan Mickey. Aleksei Šved lisas 20 ja Janis Timma 17 silma.

"37 minutit saime tublisti hakkama," lausus Kalev/Cramo mängija Kristjan Kitsing ERR-ile. "Aga lõpus pallikaotused ja üks-üks kehvad lahendused - see maksis kätte."

Hetkel viimasel play-off kohal olev Kalev/Cramo sai nüüd üheksa võidu kõrvale 11. kaotuse. Himki (14-5) jätkab kolmandal positsioonil.

Järgmise mängu VTB liigas peab Kalev/Cramo 28. märtsil võõrsil Zielona Goraga (4-15).

"Võimalused on olemas. Kohustuslikud võidud Poolast ja Permist tuleb ära võtta ning siis vaadata, mis kodus näppude vahele jääb," lausus Kitsing play-off šansside kohta.