VIDEO | Finiši eel toimunud kukkumisega Down Under Classicu võitis Ewan ({{commentsTotal}})

Caleb Ewan võitis Down Under Classicu
Caleb Ewan võitis Down Under Classicu Autor/allikas: Belga via ZUMA Press / Scanpix

Enne Tour Down Underit peetud 51-kilomeetrise soojendusvõistluse Down Under Classicu võitis Adelaide'i teedel Caleb Ewan (Lotto Soudal), kes edestas finišijoonel endist kolmekordset maailmameistrit Peter Saganit (Bora-hansgrohe) ja Alexander Edmondsoni (Mitchelton-Scott).

Ewani võidus mängis suurt võtmerolli tema klubikaaslane Roger Kluge, kes vedas ratturit viimaste meetriteni. "Ma teadsin, et siin saab olema raske võita, kuna kohal on väga palju häid sprintereid," ütles Ewan võistluse järel. "Aga ma läksin sõitma enesekindlalt ja ma teadsin, et mu vorm on hea. See oli väga agressiivne ja närviline võidusõit. Minu meeskond tegi fantastilist tööd. Sellisel nelja kurviga ringil on raske koos püsida, aga me saime sellega hakkama ja Roger tegi veel lõpuski minu jaoks imelist tööd."

Austraallasele oli see teiseks Down Under Classicu võiduks.

Naiste Tour Down Underil (UCI 2.1) võitis viimase etapi kohalike rõõmuks Chloe Hosking (Ale Cipollini), kes edestas sprindifinišis Letizia Paternosterit (Trek-Segafredo) ja Rachele Barbierit (BePink). Tuuri kokkuvõttes jättis võidu Austraaliasse Amanda Spratt (Mitchelton Scott). Teise koha sai tema klubikaaslane Lucy Kennedy (+0.49) ja kolmandaks tuli Rachel Neylan (+0.53).

Meeste Tour Dodn Underi esimene 132,4-kilomeetrine etapp sõidetakse teisipäeval North Adelaidest Port Adelaidesse.