Mathieu van der Poel jõudis 100. võiduni ({{commentsTotal}})

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel Autor/allikas: Zuma Press/Scanpix

Belgias Gullegemis peetud cyclo-crossi võistlusel jõudsid Corendon-Circuse klubis sõitvad vennad Mathieu van der Poel ja David van der Poel mõlemad poodiumile. Mathieu võitis ja David sai Gianni Vermeerschi (Steylaerts-777) järel kolmanda koha.

Mathieu van der Poeli edu kahe järgneva ees oli viis sekundit. Valitsev maailmameister Wout van Aert (Cibel-Cebon) ei osalenud, ta stardib homme Prantsusmaal, kirjutab Spordipartner.ee.

See oli 23-aastasele Mathieu van der Poelile karjääri sajandaks võiduks. Oma esimese profivõidu teenis hollandlane 19-aastasena. Siiani on van der Poel tulnud korra maailmameistriks, kaks korda Euroopa meistriks ja neli korda Hollandi meistriks ning võitnud 20 MK-etappi, 25 Superprestige'i sõitu, 16 DVV Trofee etappi ja 29 muud võidusõitu.

Naistest oli Gullegemis kiireim Loes Sels (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice), kaheksa sekundi kaugusele jäi Annemarie Worst (Steylaerts-777) ja 34 sekundi kaugusele Nikki Brammier. Eesti meister Mari-Liis Mõttus (Team Cannibal) ei osalenud, ta stardib homme Superprestige'i etapil Brüsselis.