Cyclo-crossi MK-l ei olnud taaskord vastast Van der Poelile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel Autor/allikas: Zuma Press/Scanpix

Belgias Heusden-Zolderis toimunud hooaja seitsmendal cyclo-crossi MK-etapil teenis oma neljanda võidu valitsev Euroopa meister Mathieu van der Poel ja naiste seas oli kiireim Marianne Vos.

Van der Poeli võiduaeg oli 1:02.49. Teise koha pälvis valitsev maailmameister Wout van Aert (+0.16) ja kolmanda Joris Niewenhuis (+0.29). Hooaja edetabelis esimest kohta hoidev Toon Aerts jäeti esimesena pjedestaalilt välja (+0.35).

Kokkuvõttes jätkab esikohal Aerts 475 punktiga, teine on 468 silma kogunud Van Aert ja kolmas Van der Poel (400 punkti).

Naiste seas oli kiireim Marianne Vos ajaga 48.50. Teise koha sai ühesekundilise kaotusega eelmisel MK-etapil võidutsenud Lucinda Brand ja kolmanda valitsev maailmameister Sanne Cant, kes jäi võitjast maha kuue sekundiga. Eesti cyclo-crossi meister Mari-Liis Mõttus sai 40. koha ajaga 52.29 ja Kätlin Kukk lõpetas 71. positsioonil (56.28).

MK-sarjas jätkab esikohal Vos, kes kasvatas edu Canti ees 56 punktile.