Suusaorienteerujad ootavad algavalt hooajalt kohti esikümnes

Suusaorienteerujad räägivad Jõulumäel toimunud EOL Üldkogul hooaja plaanidest
Suusaorienteerujad räägivad Jõulumäel toimunud EOL Üldkogul hooaja plaanidest Autor/allikas: Andy Karjus

Eesti suusaorienteerumise koondise esinumbrid loodavad jõuda märtsis toimuvatel maailmameistrivõistlustel esikümnesse, universaadlit on aga eesmärgiks tuua koju medal.

Suusaorienteerumise hooaeg toob orienteerujatele kolm tiitlivõistlust - MM-i Rootsis, EM-i Türgis ja universiaadi Venemaal. Aasta parimaks suusaorienteerujateks Daisy Kudre ja meeste esinumbri Mattis Jaama eesmärgiks on teha täiskasvanute tiitlivõistlustel esikümne sooritused, Doris Kudre loodab aga universiaadilt medalit.

"Ettevalmistus on seni läinud väga hästi. Olen treeninud kogu ettevalmistava perioodi Šveitsis ja alates septembrist Eestis. Kuna hooaeg algab see aasta tavapäratult hilja, siis treeningud on veel täies hoos. Oma seisust saan täpsema pildi jaanuaris, kui toimuvad esimesed võistlused. Eesmärk on MM-il jõuda esikümnesse," ütles koondise esinumber Daisy Kudre.

Doris Kudre loodab oma Venemaal Krasnojarskis toimuvalt univesaadilt medalit: "Olen teinud mäestikulaagri Bulgaarias ja käinud Imatras kunstlumel harjutamas. Universaadil on eesmärk medal. Kui suuri eesmärke ei sea, siis häid tulemusi ei tule."

Suusaorienteerujatele annab tulevaks hooajaks enesekindlust juurde parem varustus ja tehniline võimekus. "Võistlejatel peab starti minnes olema kindlus, et nende suusk on konkurentidega sama hea või parem. Meie suusapark on jõudsalt paranenud ja ka määrete osas olukord parem. Me ei jää konkurentidele enam mitte millegi poolest maha," ütles koondise abitreener Kuno Rooba.

Suusaorienteerumine on orienteerumise taliala, kus võistleja peab suuskadel liikudes läbima maastikul tähistatud kontrollpunktid, kasutades abivahenditena kaarti ja kompassi. 

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: