Eesti suusaorienteerujad lõpetasid EM-sprindis teises kümnes

Daisy ja Doris Kudre
Daisy ja Doris Kudre Autor/allikas: Raul Kudre

Türgis Sarikamise linna lähistel toimus suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistluste avadistants, sprint. Võistlused toimuvad keskmäestiku tingimustes, ca 2100 m kõrgusel merepinnast ning Türgis korraldab esmakordselt nii kõrge tasemega võistlust.

Sprindiradade kohta võis osalejatelt kuulda ainult kiidusõnu – navigeerimisoskused pandi tõsiselt proovile, oli mitmeid huvitavaid teevalikuetappe, kuid samas avaldas keskmäestik sooritusele oma raskendavat mõju ja muutis füüsilise soorituse eriti raskeks neile, kel ei olnud võimalik võistluseelselt samaväärsetes mäestikutingimustes harjutada.

Naiste seas olid teistest selgelt üle venelannad ja rootslannad, kelle sekka esikümnesse pääses vaid kuuendana lõpetanud soomlanna Salla Koskela. Euroopa meistriks tuli Aljona Trapeznikova Venemaalt ajaga 15.24, hõbeda ja pronksi teenisid rootslannad Magdalena Olsson (15.34) ja Tove Alexandersson (15.46).

Eesti parimana sai Daisy Kudre 12. koha ajaga 17.11, tema õde Doris oli 17. (17.50) ja Epp Paalberg 24. (18.51). Daisy Kudrest eespool olid peale venelannade ja rootslannade vaid soomlanna Salla Koskela ja ühe sekundiga tšehhitar Petra Hancova.

"Rada oli huvitav ja finišeerides olin oma sooritusega igati rahul, kuid esimene kiire analüüs näitas, et jätsin kahes kohas olulised lõiked tegemata ja selle taha jäi ka eesmärgiks seatud koht esikümnes," rääkis Daisy Kudre. "Keskmäestikus oli sõita ikka füüsiliselt väga raske, loodetavasti kohaneb organism lähipäevadel."

Doris Kudre lisas: "Olen oma kohaga rahul, tegin n-ö "oma ära" ja jätsin selja taha mitmeid tugevaid konkurente. Tegin rajal kiireid lõikeotsuseid, mis ennast igati ära tasusid. Hetkel ei ole mu sõiduvorm veel väga kiita, loodan seda märtsikuiseks MM-iks tublisti parandada."

Meeste seas oli konkurents tunduvalt kirevam ja esikümnesse pääsesid viie riigi esindajad. Kindla võidu noppis norralane Lars Moholdt ajaga 16.20, edestades rootslast Erik Rosti 27 ja teist norralast, Jörgen Madslienit 30 sekundiga.

Mattis Jaama sõitis välja 19. koha, kaotades võitjale 2.10 ning kommenteeris võistlust järgmiselt: "Korraldajad olid planeerinud väga põneva raja, mis sundis ikka kogu aeg "asja juures olema". Tegin esialgsel hinnangul hea, vigadeta soorituse, kuid ei saa välistada, et võis esineda paremaid teevalikuid ja otselõikeid, seda näitab hilisem analüüs. Paraku oli juba varasemast teada, et ma mägedes eriti kõva poiss ei ole ja kõrgus enam kui 2000 meetri üle merepinna andis ikka kõvasti tunda."

"Võistlus on üle ootuste hästi korraldatud ja rajad on meeldivalt huvitavad," ütles koondise treener Raul Kudre. "Tulemustes torkab silma velenannade ja rootslannade ning Norra meeste üleolek. Tegemist on võistkondadega, kes EM-i eel olid siinsega samal kõrgusel mäestikulaagris ja see annab neile selge edumaa. MattisJaama tegi kontrollitud soorituse, teda oleks kindlasti aidanud tihedam vahetu konkurents teiste võistlejatega rajal. Daisy on pisut pettunud, et ei pääsenud ka hea tehniline sooritusega esikümnesse, kuid siin tuleb vaid rahulikult oma asja edasi ajada ja küllap tulevad ka paremad kohad. Doris ei ole pärast õlavigastust veel vormi jõudnud ja tegi selles olukorras siiski hea sõidu, rahule võib jääda ka Epp Paalbergi esinemisega ning see tähendab, et meil on küllaltki ühtlane teatenaiskond. Homme on uus võistlus ja uued võimalused!"

 Neljapäeval võisteldakse sprinditeates, Eesti paneb välja kaks võistkonda: Mattis Jaama - Daisy Kudre ja Kevin Hallop - Doris Kudre.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: