Mattis Jaama ja Daisy Kudre kaitsesid suusaorienteerumise meistritiitleid

Mattis Jaama
Mattis Jaama Autor/allikas: Sander Lembra

Haanjas sõideti laupäeval suusaorienteerumise Eesti meistrivõistluste lühemad distantsid – sprint ja sprinditeade. Kaunis talvises looduses oli rajameister Taivo Timmusk ette valmistanud väga põnevad ja tehnilised rajad. Võitjateks krooniti sarnaselt mullule Mattis Jaama ja Daisy Kudre.

Värska orienteerumisklubi Peko tõestas taas, et on suusaorienteerumises selgelt Eesti tugevaim klubi – Peko liikmed võitsid kõik põhiklasside kullad ja veel palju muudki. Põhiklasside mullused sprindi võitjad Mattis Jaama ja Daisy Kudre kaitsesid oma tiitleid suure varuga. Meeste 3,1 km rajal oli Mattis Jaama ajaks 17.29 ning ta edestas Tõnis Ermi (TA OK) 1.29-ga ja Sander Linnust (OK Peko) 2.14-ga. Naiste 2,6 km rajal edestas Daisy Kudre oma õde Dorist 2.10-ga ja Piret Pärnikut 2.49-ga. Kõik kolm esindavad Värska klubi Peko. Juunioridest olid parimad Kaarel Vesilind (SRD) ja Kristel Kõivo (OK Peko).

Sprinditeates sõitsid kaheliikmelised võistkonnad kuus lühikest (1,5 - 2 km) vahetust ning siingi kaitsesid tiitleid Peko võistkonnad. Kui Eelmisel aastal tuli Daisy Kudre Eesti meistriks ühes võistkonnas oma ema Ingrit Kalaga, siis seekord võitis ta tiitli paaris oma õe Dorisega. Aeg 59.25 oli ligi neli ja pool minutit kiirem kui hõbedaga lõpetanud Rakvere OK naiskonnal Silvia Luup - Epp Paalberg. Kolmandaks tuli Tartu klubi Ilves duo Kaisa Sander - Katrina Ojavee, kes kaotasid võitjale juba kaheksa minutit ja kolm sekundit.

Ka meeste teatesõidus oli Mattis Jaamal eelmisel aastal võites teine paarimees – Gion Schnyder.  Seekord tuli paaris Kevin Hallopiga pidada maha tõsine lahing oma klubi teise koosseisuga Sander Linnus - Kristjan Linnus. Lõpuks jäi Peko I ja Peko II võistkonda lahutama vaid 48 sekundit. Pronksi võitis OK Ilvese paar Rimmo Rõõm - Andres Rõõm, kes jäid omakorda hõbedameestest vaid 18 sekundi kaugusele.

Kahe nädala pärast ootab Eesti suusaorienteerumise koondist ees sõit Türki, kus toimuvad Euroopa meistrivõistlused.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: