"Autoportree" peategelane on Ksenija Balta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ksenija Balta oma pulmas 29. septembril 2018, mil ta abiellus  oma kauaaegse elukaaslase ja treeneri Andrei Nazaroviga.
Ksenija Balta oma pulmas 29. septembril 2018, mil ta abiellus oma kauaaegse elukaaslase ja treeneri Andrei Nazaroviga. Autor/allikas: Karli Saul/SCANPIX

Ksenija Balta sportlasekarjäär on olnud üle 15 aasta pikk. Juba Nissi koolis õppimise ajal olid tal teistest kiiremad jalad ja treener Ester Legonkov pani seda kohe tähele.

Pika karjääri sisse mahub nii võite kui kaotusi. Parim tulemus kaugushüppes on 2009. aasta märtsist Torino Sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlustelt, kui tulemus 6.87 tegi temast Euroopa meistri. Isiklik rekord seitsmevõistluses on 6180 punkti.

Miski inimlik ei ole säravale ja suure tahtejõuga sportlasele võõras. Ajast, mil trenni tegemine ei tundunud enam oluline, aitasid üle saada nii ema, isa kui ka treener Ester. Oma esimesele treenerile Ester Legonkovile on Ksenija väga tänulik ja kiidab teda leidlikkuse eest, sest Nissi põhikoolis tegid lapsed häid tulemusi vaatamata kesistele treeningtingimustele. "Tõkked olid meil kahele poole tooli pandud , sinna oli puutoigas vahele pandud ja nii me kargasime. Tõke on tõke."

Parandamatu optimistina teab Ksenija, et igast olukorrast tuleb leida midagi positiivset. "Kaotustes tuleb leida midagi õpetlikku. Iga halb päev on tegelikult nagu kogemus sinu kogemustepagasis."

Saates "Autoportree" räägib Ksenija Balta oma võitudest ja kaotustest, treenerist ning abikaasast Andrei Nazarovist ja põnevast perekonnast, kus on segunenud moldaavia, kreeka, eesti, vene ja kes teab, kui palju erinevat verd.

Kultuurkapitali roll spordivaldkonnas on väga suur. Kehakultuuri ja spordi sihtkapital toetab Eesti spordiorganisatsioone, sportlaste rahvusvahelisteks võistlusteks treeningettevalmistust, rahvusvahelistel võistlustel osalemist, spordile pühendunud inimeste tunnustamist ja innustamist ning regionaalse spordielu arendamist. Sihtkapitali toetused valmistavad ette ka tulevikutähti, panustades edukate ja andekate noorte sportlaste eneseteostusse. Igal aastal toetab Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapital spordivaldkonda 2,3 miljoni euroga.

"Autoportree" on eetris laupäeviti kell 20.00 ETVs.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: