Ilmus Eesti spordilugu käsitlev tervikteos ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi kingitusena Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks on ilmunud raamat "Eesti spordi lugu".

Raamat täidab esimese Eesti spordiajaloo tervikkäsitlusena suure tühimiku. Raamatu autorid, ajaloolased Kalle Voolaid ja Kaarel Antons on ligi 500 leheküljele koondanud Eesti spordiajaloo kõige olulisemad etapid alates keskajast.

Tervikliku Eesti spordiloo kõrval leiab raamatust statistikat, meie spordikangelaste saavutused ning olulise lisaväärtusena rikkaliku ja osaliselt seni avalikustamata fotomaterjali.

"1940-ndatel üks katsetus väliseestlaste poolt on tehtud, aga rohkem sellist Eesti spordi lugu koondavat raamatut ei ole olnud," lausus Voolaid ERR-ile. "Selles mõttes väga suur tühimik, mida loodame, et suutsime täita asuda. Kas see nüüd lõplikult täidetud on - see on juba lugejate otsustada."

"See oli laiem vaade Eesti spordile. Mitte sportlastele, vaid just spordile, selle süsteemi- ja struktuuri kujunemise loole. Kriteerium oli see, et mis Eesti spordi kui niisuguse kujunemisele oli oluline, sai sinna sisse võetud."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: