Judo Euroopa karikaetapi võitja EM-i eel: olen elu parimas vormis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Eesti Judoliit

Mattias Kuusikust sai eelmisel nädalavahetusel üle kolme aasta esimene Eesti judomaadleja, kes võitnud Euroopa karikaetapi.

Hispaanias Malagas peetud võistlusel jäi kaalukategoorias kuni 90 kilogrammi võistelnud Kuusik alistamatuks. Teel finaali võitis 22-aastane tartlane nelja vastast, esikohakohtumises oli ta üle grusiinist Teimuraz Khašidzest. Tegemist on Kuusiku sportlaskarjääri esimese võiduga Euroopa karikaetapil.

Mattias Kuusik selgitab esmalt seda, millise sportliku tasemega võistlus oma iseloomult oli: "Palju häid noori oli kohal, aga päris tippe võib-olla ei olnud, aga tugevad keskmikud küll, kes U-23 EM-iks valmistuvad, neid oli päris palju kohal. Viimati võideti Euroopa karikas kolm aastat tagasi. Grigori Minaškin on sellel tasemel, et võita, aga küllalt vähe maadlevad Eesti judokad Euroopa karikaid ja see ongi üks põhjus, miks nii ammu eestlane seal võitis. Medalile on Euroopa Karikatel lihtsam tulla, kui võita, sest tavaliselt mõni tipp on ikka kohal, keda on raske alistada."

Kuusiku saavutust tuleb hinnata seda kõrgemalt, et kümme kuud ei saanud ta võistlustel õlavigastuse tõttu kaasa teha. Nädal enne äsjast Euroopa karikaetappi tuli Kuusik siiski Eesti üliõpilaste meistrivõistlustel matile ning krooniti ka võitjaks. Noore judoka aastat varjutanud vigastus oli aga tõsine ja vajas kirurgilist sekkumist.

"Me olime jaanuaris Austrias laagris, kus ma kukkusin trennis väga kehvasti õlale ja see läks liigesest välja. Peale seda ei olnud arstid kindlad, kas teha operatsioon või saab ilma. Seetõttu tuli operatsioon alles märtsis. Kevadel ja suvel panin suurt rõhku just jõusaali- ja üldfüüsilistele treeningutele. Matile sain alles juulis. Peamiselt on just üldkehalise poole pealt tehtud väga suur samm edasi," jätkas Kuusik, kellele tuli karikaetapi võit pigem siiski suure üllatusena. "Ma teadsin, et füüsiliselt olen ma elu parimas vormis. Kõik testid, mis tegime näitasid seda. Maadluse poole pealt oli küsimärke rohkem. Nädal varem olime Roomas laagris, aga maadluse kohta see kogu pilti ei andnud. Reedel, kui nägin loosi, panin eesmärgiks jõuda seitsme hulka. Võit oli pigem üllatus ja ma ei oodanud seda."

Järgmine oluline etteaste toimub Kuusiku jaoks juba novembri alguses, kui Ungaris peetakse kuni 23-aastaste Euroopa meistrivõistlusi judos. "Kindlasti oli see väga suureks enesekindluse tõusuks, aga selgelt peab endale aru andma, et EM-il on uued matšid ja mitte mõelda üle. Kui minna EM-ile medali järgi, siis võib kukkumine tulla väga kõrgelt." 

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: