Temposarja võitja Kert Martma uuendas ebaõnne kiuste rajarekordit ({{commentsTotal}})

Kert Martma
Kert Martma Autor/allikas: Kristjan Kivistik

Kolmanda ratturina Tallinnas toimuva temposarja üldvõitu kaitsnud Kert Martma ütleb, et edu toob lihtne retsept – järjepidevad treeningud. Kõige eredemalt jääb CFC Spordiklubi esindavale mehele meelde sündmusterohke päev, kus kulmineerus Pirita etapi võit koos rajarekordiga.

Kas seadsite enne hooaja algust eesmärgiks kaitsta Filter temposarja üldvõitu?

Otseselt enne hooaja algust mitte, aga sarja edenedes juba küll.

Teist sai Ervin Korts-Lauri ja Ivo Suure kõrval kolmas rattur, kes suutnud temposarja üldvõitu kaitsta. Kumb üldvõit Teile suuremat rahulolu pakub?

Eks esimene ikka.

Võitsite lõppenud hooajal temposarjas kaks etappi ega langenud kordagi esiviisikust välja. Kas etappide lõikes tulemused rahuldasid Teid?

Nii ja naa. Oli häid sõite ja oli tagasihoidlikumaid päevi. Kuna temposõit nõuab palju keskendumist ja pingutuselt tihti enda piiride ületamist, siis hooaja lõpus, teades, et üldvõit on juba olemas, muutusin veidi laisemaks.

Mis oli edu võti?

Järjepidevad treeningud. Lühike vastus, mis siin pikalt analüüsida.

Milline seik Teile lõppenud hooajast enim mällu sööbis?

Eks Pirita etapi võit koos rajarekordiga. Oli sündmusterohke päev. Hommikusel lahtisõidul läks rehv, mis tuli uuesti liimida. Õhtusel võistlusel tuli viimasel võistluskilomeetril kett esihammakalt maha. Sellele vaatamata tuli ulmeline tulemus ja müstilised pulsinumbrid. Pärast sõitu oli ikka väga, väga paha olla – olin tühi kui käsn. Seekord oli tõesti põhjust rahuloluks.

Kuidas Teile meeldis esmakordselt kavas olnud Maardu etapp?

Vahelduseks hea, kuid sõidu ajal muhklikul asfaltil potsatades mõtlesin korduvalt, et toda trassi on paras hoopis mägirattaga läbida.

Kas Teil on plaanis osaleda Filter Temposarja programmis oleval viie kilomeetri maanteejooksul?

Pärast rattahooaega jooksen hea meelega ja naudin seda. Paraku aga hooaja kestel jooks ja rattasõit võistlusspordina väga kokku ei sobitu.

Kes on Teie hinnangul käesoleva hooaja Eesti parim mees- ja naisrattur?

Nimed ei mängi siin miskit rolli ja neid ei hakkagi välja tooma. Eestis on palju häid rattureid ja seda erinevatel rattasõidu distsipliinidel. Hinnata tuleb siinkohal nii arengut, stabiilsust kui saavutusi ning tihtipeale nende kõigi kombinatsioone. Nii teabki igaüks kõige paremini ise, kui hea rattur ta teistega võrreldes on.

Toimetaja: ERR SportHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: